Brandon Ingram: Most Improved Player of the Year

Hodně napínavou bitvu slibovalo vyhlášení ceny MIP, tedy hráče, který v letošní sezoně zaznamenal největší herní progres. Nominace se dočkalo trio Brandon Ingram, Bam Adebayo a Luka Dončić, přičemž o vítězi v této kategorii rozhodl rozdíl jen několika málo hlasů. Vzájemné porovnání nakonec vzešlo vítězně pro (nyní již), třiadvacetiletého hráče New Orleans, který zamířil k Pelicans před sezonou z LA Lakers. Ingram tak svoji čtvrtou sezonu v NBA proměnil v ocenění Most Improved Player, kdy uhájil první místo před, mnohými favorizovaným, Bamem Adebayem z Miami Heat. Jelikož si oba letos vysloužili účast v All-Star game, byla volba skutečně náročná, a tak pravděpodobně rozhodly především střelecké výkony hráče s číslem 14, které letos Pelicans výrazně táhly. Brandon Ingram se tak stal historicky prvním playerem v dresu New Orleans, který ocenění Most Improved Player obdržel.

Pokud bychom chtěli Ingramův progres doložit statisticky, tak tento playmaker zakončil základní část ligy se zápasovým průměrem 23.8 bodů (navýšení oproti dřívějšku o 7,5 bodů), 6.1 doskoků (+1.0) a 4.2 asistencí (+1.0). To vše v rámci 62 zápasů a nadstandardní průměrné minutáže 33.9 minut. Je však důležité zmínit, že Ingramovy statistiky mírně ovlivnila koronavirová pauza, jelikož před ní byla tato čísla nepatrně vyšší. Ze statistik z letošní sezony také vyplývá, že se Ingramovi povedo nasbírat dohromady 137 trojek, což je více, než za všechny 3 předešlé sezony dohromady! Značného progresu se dočkala také jeho střelba trestných hodů, která vzrostla z 66% na 85.8%. Před pauzou si také Ingram odnesl úctyhodné 13. místo v žebříčku průměrně nejvíce skórujících hráčů z celé ligy. K tomu můžeme přičíst také například nový osobní career-high: 40 bodů v zápase s Nets, jenž nakonec Ingram překonal 49 body proti Jazz!

Nesmí chybět ani highlights na počest Most Improved Playera letošní sezony! Zde je necelá čtvrthodinka Ingramových parád z letošní sezony, můžeš se těšit na spoustu dunků, crossoverů, clutch střel, skvělé asistence a nějaký ten game winner.