Bližší pohled na leaknuté “atmos Elephant” Dunky

Nedávno se na internetu objevily fotky modelu Nike SB Dunk Low v novém kabátu známého atmos Elephant printu. Boty zatím nebyly oficiálně představeny, mnoho účtů na Instagramu ale naznačuje, že by měly vyjít někdy v průběhu listopadu. Pokud bys náhodou nevěděl, atmos je jeden z nejznámějších japonských streetwear a sneakers obchodů, který byl původně založen v Tokiu. Dnes už má řetězec 7 obchodů v Japonsku a jeden až v New Yorku. Má za sebou mnoho úspěšných spoluprací se značkami jako je adidas, Asics, Puma a právě Nike.

Colorway s Elephant a Grey Cement printem na špičce, patě a kotníku na černobílém základu s tyrkysově modrým Swooshem byla převzata přímo z kultovní spolupráce atmos x Air Max 1 – párů, které naposledy vyšly jako součást Air Max Day 2017. Celá bota sedí na bílé sole a černé podrážce, přičemž Swoosh doplňují stejně barevné detaily na patě a na jazyku.

Není to poprvé, co byl jeden z atmos potisků znovu použit na jinou siluetu Nike. Naposledy tomu bylo taktéž u modelu Nike SB Dunk Low, který byl ozdoben barevným provedením “Safari“, které se v průběhu let použilo na řadě dalších siluet. Tyhle Dunky ale nebyly oficiální spoluprací s atmos, ale spíše půjčením téhle ikonické colorway. Stejně tak tomu nejspíš bude i u “Elephant” párů. Retail i přesný release date je prozatím neznámý, v blízké době se ale snad o dropu dozvíme více podrobností.