Best of Sneakers: Září 2020

Yeezy, Reeboky, ale především několik Dunků se dostalo do říjnového seznamu nejlepších tenisek. Podívej se na nejvíc hot modely uplynulého měsíce v Best of Sneakers: Říjen 2020.

Nike Dunk Low SP ‘Community Garden’

Dneska otvíráme náš seznam nízkými Dunky SP v provedení Community Garden. Co dělá tyhle sneakers obzvlášť jedinečné je, že je každý pár naprosto jedinečný. Vzory na svršku těchhle tenisek jsou totiž vždycky trochu jiné a tudíž se nikdy nestane, že potkáš někoho s úplně stejným párem. O jakém dalším releasu se dá něco podobného říct?

Converse x A-Cold-Wall* CTAS Lugged Hi

Protože se nám blíží zima, byla by škoda nezmínit boty, které budou zářit i na tom nejbělejším sněhu. Aktuální spolupráce mezi Converse a A-Cold-Wall* návrháře Samuela Rosse obsahovala dva modely, každopádně ten s názvem CTAS Lugged Hi je dle mého a také podle žádanosti na sekundárních marketech jasným číslem 1. Silueta debutovala v rámci přehlídky ACW* na loňském Fashion Weeku v Londýně a v nejbližších týdnech by měla dorazit i celočerná varianta.

adidas Yeezy Boost 380 ‘Pepper’

Barvou a tvarem připomínají Yeezy 380 Pepper lebku tyranosaura (jestli to nevidíš teď, dej tomu pár sekund) a řadí se mezi tenisky, které by na zářijovém seznamu rozhodně neměly chybět. I když model 380 nepatří mezi nejpopulárnější Kanyeho tenisky, pořád se jedná o důkaz, že ačkoliv tomu twitterová aktivita Westa neodpovídá, výrobní řada Yeezy je stále naživu a v budoucnu nás (snad) ještě máš čím překvapovat.

Nike Dunk Low Disrupt ‘Photon Dust’

To, že se vracejí neuhlazené křivky a celkově ‘disrupted’ look (mimo Fila Disruptor) potvrdil v minulém seznamu release ze spolupráce New Balance x Jaden Smith. Tyhle Nike Dunky s názvem Disrupt Photon Dust doplnily ještě další colorways a především v případě ‘Photon Dust’ se jedná se o netradiční zpracování tradiční siluety v krásně čistém barevném provedení, za které patří Nike palec nahoru.

Reebok Premier Road Modern ‘Rust’ Pack

Běžecká sportovní estetika se do skupiny nejpopulárnějších tenisek dostává čím dál tím víc. Jednou ze značek, které za to vděčíme nejvíc, je Reebok. Premier Road Modern v sobě kombinuje 15 modelů, které vyšly jako součást běžecké výrobní řady Premier, uvedené do prodeje v roce 2005. A je poznat, že si z každé vzaly to nejlepší. Jestli proto ke svému techwear outfitu hledáš ty správné sneakers, there you go.

Fragment Design x Air Jordan 3

Jordan a Hiroshi Fujiwara, jako zakladatel značky Fragment Design, se pustili do společné ‘futuristicky nostalgické’ kolekce, jejímž výsledkem je několik kusů apparelu a především nové Air Jordan 3. Jednoduchost a minimalistický černobílý přístup trojkám zkrátka sluší a s odkazem na Orca Pack Nikes z roku 2004 přichází s transparentním Jumpmanem překrytým černým logem Fragment Design na achilovce.

Nike Dunk Hi SP ‘Spartan Green’

Začali jsme Dunky a Dunky také skončíme. Vysoká verze legendárních OG tenisek vyšla v komunitou pojmenované ‘Spartan Green’ a přináší snad nejtmavší odstín zelené, který jsme na teniskách kdy viděli.

Co všechno přinese příští měsíc ještě nevíme, ale už teď tě můžeme navnadit třeba na nové Nike x Off-White nebo historicky první spolupráci Footshopu s adidas.