UFC 253: Adesanya vs. Costa – Dva titulové zápasy a debut Kleina!

Jeden z nejzajímavějších eventu UFC je za námi. A že bylo na co koukat! Na programu byly dva titulové zápasy a první účast pro slovenského bijce Lajoše Kleina. Celý večer byl doslova monstrózní a celé Abú Dhabí stálo na nohou. Hlavními hřeby večera byly titulové zápasy střední váhy, kde se utkal neporažený Nigerijec Adesanya a brazilská hvězda Costa. Druhý byl zajímavý zejména pro Jirku Procházku, jednalo se totiž o tiulový zápas jeho váhové kategorie. V něm se utkali Polák Blachowicz a Američan Reyes. Na české fanoušky čekala ještě jedna zajímavá bitva – Young vs. Klein. Za mě můžu jen říci, že to byl jeden z nejlepších eventů za poslední dobu a rozhodně jsme se nenudili!

Adesanya vs. Costa

Zápas večera. Čekal se mnohem delší a vyrovnanější souboj, ale realita byla úplně jiná. První kolo sice bylo klidné a opatrné a moc toho nenabídlo, ale to druhé už rozhodlo o novém šampionovi střední váhy. Adesanya byl od začátku lepší na nohou a Costu zkrátka do zápasu vůbec nepustil. V prvním kole to bylo od obou hodně ustrašené, ale ve druhém mladý Nigerijec ukázal sílu a Costu ukončil technickým K.O. Popravdě řečeno, vítězství to sice bylo zasloužené, ale od Costy se čekalo mnohem víc, a tak můžeme říci, že to bylo, až moc snadné. Adesanya si vítězství zasloužil a po právu je tak novým šampionem.

Blachowicz vs. Reyes

Další z hřebů večera. Druhý titulový zápas tohoto eventu se nesl v podobném duchu, jako zápas Adesanyi s Costou. I přes to, že většina fanoušků i expertů, včetně trenérského týmu Jiřího Procházky, věřila spíše americkému bijci Reyesovi, realita byla jiná. Jak to tak bývá, i favorit se někdy utne a to platilo i v tomto případě. Stejně jako v další titulové bitvě bylo první kolo opatrné, až ustrašené. V druhém kole už to začalo lítat úplně jinak a za chvíli bylo hotovo. Blachowicz se po přestávce zvednul a Reyese už do ničeho nepustil. Polák tak ve svých 37 letech dokázal získat titul šampiona, a to zcela zaslouženě! “Doufám, že se Jon (Jones) díval. Doufám, že shodíš váhu zpátky a my se ještě potkáme”. Procházka se tak ve své kategorii má ještě na co těšit!

Klein vs. Young

76 sekund. Přesně tolik trval debut slovenského zápasníka Lajoše Kleina. Byl to tak dominantní výkon, že byl i jeden z nejrychlejších soubojů večera. Tušíte správně, Klein svého protivníka, Shana Younga doslova zničil. Od začátku si šel Klein tvrdě za svým a nedával na sobě znát jakoukoli nervozitu. Než se Young vzpamatoval, byl konec a zvedal se těžce ze země. Klein vytasil jeden ze svých pověstných kopů a za dvě vteřiny přidal ještě smrtící pravou a bylo dokonáno. Jedinou kaňkou na jinak bezchybném výkonu bylo vážení, při kterém převážil 2 kg. I tak ale UFCv čele s Danou Whitem muselo vidět, s kým mají tu čest a že Lajoš zde rozhodně neřekl poslední slovo. Bude na co koukat!

Celý event byl nabitý skvělými zápasy a došlo i na rozzuzlení dvou titulových šancí. Máme za sebou jeden z nejzajímavějších večerů a to je teprve začátek. Doslova. Další akcí na pořadu dne je UFC 254: Khabib vs. Gaethje. A ani zde nebude nouze o skvělé zápasy jako Volkov vs. Harris či Whittaker vs. Cannonier. Rozhodně se máme na co těšit!