Prvním Slovákem v UFC je oficiálně Lajoš Klein!

Slovenská MMA scéna se dočkala. Prvním zástupcem v nejprestižnější organizaci světa se stal Ľudovít Klein. Klein si jméno udělal v OKTAGON MMA. Jeho debut měl přijít už mnohem dříve, ale jeho první zápas zhatila koronavirová situace. Po dlouhém čekání je však konec a Lajoš se konečně dočkal, jeho největší výzva ho právě čeká. Jeho forma strmě stoupá a porážek má poskromnu, takže bylo jen otázkou času, kdy si Dana White všimne jeho kvalit. Teď už zbývá jen jediné, poprat se s touto výzvou a vyhrát, tak jako to znovu dokázal David Dvořák! Čechům i Slovákům se daří a celá scéna s napětím sleduje, kam až to tito borci dotáhnou!

Lajoš Klein už dávno přerostl českou scénu. Stejně jako na Machovi na něm bylo vidět, že do každého zápasu jde na jiné úrovni a že přechod výš je jen otázkou času. Kromě toho drží parádní formu. Z posledních 7 zápasů odešel bez jediné porážky a jeho skóre 16-2 dokazuje jeho dominanci. Než podepsal s UFC, pomalu, ale jistě se chystal zápas o titul v OKTAGONU s dalším střelcem, Mateuszem Legierskim. Pokud se Legierski nedostane v dohledné době do UFC, na tento zápas nejspíše nedojde a o titul tak bude bojovat jeden z dvojice Ryšavý vs. Paradeiser. Ať už tento boj dopadne jakkoli, zápas o titul ještě bude zajímavý a Klein už se ho bohužel nezúčastní. Nuda to rozhodně nebude!

Premiéra v UFC je za dveřmi. A nepůjde jen tak o nějaký event. Lajoš se představí už 26. září na UFC 253, kde dojde i na titulový zápas Israela Adesanyi s Paulem Costou či Dominicka Reyese s Janem Blachowiczem, kteří jsou ve společené váze s Jiřím Procházkou. Jeho protivníkem bude Shane Young(13-4). Největší sen se tak stal skutečností a je jen na Kleinovi, jak s ním naloží. V jeho cestě mu bude napomáhat i jeho dlouholetý trenér Atilla Végh, takže je zaručeno, že se opravdu máme na co těšit! Československá scéna povstává a ukazuje svou ohromnou sílu!