Nejlepší tenisky, které si dovolí i tvoje peněženka

Pořizování tenisek v létě může bolet, a to hned z několika důvodů. Léto je krátké a jakmile skončí, na letní tenisky už je zase zima. Dobře, pro to skvěle vypadat klidně pár minut se zmrzlými prsty u nohou přežijeme, ale co takové dilema nové tenisky vs rozpočet na jiné letní zábavy? A nebo když ti přijde nový pár, ale předpověď zahlásí, že následující týden bude pršet?

V tomhle článku najdeš seznam nejlepších letních sneakers, které dobře poslouží i na podzim, a navíc neublíží tvojí peněžence. Všechny zmíněné kousky totiž pořídíš pod 3000 Kč.

Nike Air Force 1 Low

Ničím jiným snad ani začít nemůžeme. Nízké Air Forcy jsou především ve svém bílém provedení naprostý základ každé rotace tenisek. Hodí se snad úplně ke všemu, v létě ti v nich nebude vedro a na podzim zas nebude zima. Může se sice stát, že je v jeden večer budou mít i všichni tvoji kamarádi, ale v tom případě se snad víc než o trapný moment bude jednat o epický bro/sis moment, který si doopravdy užiješ.

Nike Air Max 90

Letos slaví 30 let a při té příležitosti posloužily i jako inspirace k letošní novince Nike Air Max 2090. Nike Air Max 90 jsou legendární silueta, kterou by si třeba takový Londýn klidně mohl nechat vtisknout do svého loga. Letos jsou tyhle tenisky, i díky svému jubileu, dostupné v široké škále nových barevných provedení.

Vans Old Skool

Jestli budeme podobný seznam dělat i za rok, pravděpodobně v něm zase najdeš Old Skooly. Tyhle tenisky jsou především ve své OG colorway naprostý základ každého botníku, a navíc je můžeš nosit opravdu celoročně. Tedy pokud ti vydrží. Pro větší jistotu sáhni po Old Skoolech z Anaheim Packu (v názvu hledej označení DX 36).

Nike Blazer Mid ’77 Vintage

V současnosti asi nejhezčí vintage silueta od Nike přistála v roce 2020 v široké škále colorways. Nike Blazer seženeš i v low provedení, ale co se týče mid verze, ta zkrátka nemá konkurenci. Díky koženému povrchu se navíc nemusíš bát ani případných přeháněk.

Converse Chuck 70 Hi

Lehký útlum trendu 70’s je pryč. Jedna z nejstarších siluet z aktuálně prodávaných tenisek letos výchází ve spoustě zajímavých colorways, které jdou ruku v ruce snad se všemi streetwear styly, které si dokážeš představit.

adidas Supercourt

V porovnání se Superstary možná trošku podceňovaná, ale zároveň esteticky velmi povedená silueta. Letos ji vyzdvihl například release nejvyšší produktové řady adidasu Consortium ve spolupráci s Extra Butter. Už jen to znamená opravdu hodně, tak že by se pro Supercourt blýskalo na lepší zítřky?

Asics Gel Lyte 3

Krásná japonská estetika, která se pravidelně odráží na téměř každém releasu od Asics, si podmanila i model Gel Lyte 3. Zvlášť letošní colorways opravdu stojí za to.

adidas Superstar

Tahle nestárnoucí klasika letos slaví neuvěřitelných 50 let. Se sloganem Change is a Team Sport jsou adidas Superstar k vidění snad všude, kam se podíváš – a to je jedině dobře. Letos si je vzali do parády třeba i známý herec a režisér Jonah Hill nebo legendární designér Nigo v rámci jeho brandu Human Made. Tak mrkni na výsledky jejich spoluprací nebo na kteroukoliv z dalších desítek colorways.

To je ze seznamu nejlepších tenisek na léto/podzim všechno. Už brzo se můžeš těšit na další doporučení.