NBA kicks check #1. Výběr nejlepších tenisek z prvního kola playoff

První kolo playoff je za námi a jen pro pořádek připomínám, že do další fáze se dostali ze západní konference Lakers, Clippers, přičemž v posledních sedmých zápasech rozhodli o svém postupu Nuggets a Houston Rockets. Relativně hladký postup z východní konference oslavily týmy Bucks, Raptors, Celtics a Miami Heat. Jak je v NBA zvykem, zápasy přinesly kromě zajímavých střetnutí a nezapomenutelných výkonů také pestré představení tenisek. Pokud tedy chceš vidět, v jakých teniskách naházel Jamal Murray 50 bodů nebo ve kterých kicks překonal Donovan Mitchell rekord Stephena Curryho v počtu střelených trojek v jediném kole playoff, koukni do galerie níže!

Adidas D.O.N. Issue #2 Kobe tribute & Spidey Sense (Donovan Mitchell)

Determination Over Negativity je zkratka pro označení dalšího modelu, plynoucí ze spolupráce adidasu a držitele titulu Slam Dunk Contest champion z roku 2018. Model D.O.N. Issue #2 obsahuje mezipodešev BOUNCE, který přispívá k vyšší stabilitě a také výbušnosti, kterou je Spida na kurtech proslaven. Elektrický proužek pak jde ruku v ruce s playerovými elektrizujícími výkony a highlighty. Za zmínku stojí také kolabo s Marvelem, které nechalo vzniknout modelu “Spidey Sense“, inspirovaného podobností mezi Spider-manem a samotným hráčem, jelikož oba sdílí zálibu v létání.

New Balance KAWHI 4 Bounces (Kawhi Leonard)

Bylo jen otázkou času, než Kawhi po loňském pamětihodném vítězném tažení s Torontem dostane svoji signature siluetu. Název modelu “4 Bounces” odkazuje na nezapomenutelný game winner proti Sixers, kdy Kawhi poslední střelou v zápase poslal Raptors do finále konference proti Bucks. Střela, která po 4 odrazech nakonec našla síťku a zapsala se jako první game winner v 7 zápase v historii playoff, se tak promítla nejen do pamětí všech fanoušků NBA, ale také do prvního signature modelu tohoto hvězdného playmakera.

Air Jordan XXXIV (Carmelo Anthony)

S trochu starším kouskem se vytasil Carmelo Anthony, konkrétně s modelem ze září 2019. “Třicet čtyřky” však zůstávají i nadále mezi hráči značně oblíbené, především kvůli kvalitním inovacím (lehčí materiály, vylepšení stability Max Air jednotky, díky užití dvou Pebax desek s dutý jádrem), které se zasloužily o to, že se tento model stal “siluetou moderní generace basketbalistů“. Vlastního provedení se koneckonců v červnu tohoto roku dočkali Jayson Tatum nebo Zion Williamson, takže nelze, než tento výrok potvrdit.

Converse All-Star Pro BB (Shai-Gilgeous Alexander)

Nedávno jsem informoval o skvělém úlovku značky Converse, kdy se jí povedlo do svého Converse Hoops týmu dostat vycházející hvězdu Shaie-Gilgeous Alexandera z OKC. Ten od té doby přinesl na kurty několik designově zajímavých kousků. Mezi ně patří právě modely “Flames” nebo vlastní provedení designu podporujícího hnutí Black Lives Matters.

Reebok Question customs (Montrezl Harrell) 

Čerstvě vyhlášený nejlepší “sixth man of the year” se může krom tohoto ocenění pyšnit také neotřelou spoluprací s Reebokem. Questions jsou ikonickou oldschoolovou siluetou z roku 1996, kdy ji obouval například legendární Allen Iverson. Jeden custom na podporu boje s aktuálním děním v USA a druhý s věnováním své zesnulé matce.

Air Jordan 10 Goofy custom (Victor Oladipo)

Victor Oladipo letos nezažil příliš podařenou sezonu, většinu času strávil zraněný a v playoff se jeho týmu nepodařilo vyrovnat se zraněním skvěle hrajícího Sabonise a ještě lepší hrou Miami Heat. To i přes avizovanou vyrovnanost série smázlo Pacers v nejkratším možném čase a poslalo 4. nejlepší tým východní konference na dovolenou. Oladipo se na palubovce ukázal v AJ desítkách s hodně povedeným customem odkazujícím na Goofyho kreslený film a jeho přátele Max a Roxanne.

Nike LeBron 17 (LeBron James)

LeBron vytáhl do svého 14. playoff tažení ve svém zbrusu novém modelu Nike LeBron s pořadovým číslem 17. K přepnutí do playoff módu napomáhá LeBronovi největší dostupná Max Air jednotka pod patou k dispozici, která absorbuje energii po dopadu a vrací ji zpět. Společně s odlehčeným a maximálně přizpůsobivým materiálem na svršku “Knitposite” a dvěma polštářky “Zoom Air” vepředu, které napomáhají k lepší dynamice, se jedná o vskutku smrtící nástroj.

OVO x Air Jordan 16 Sample (P.J. Tucker)

Sneaker king NBA se opět vytasil s ultra rare záležitostí, když představil ve vítězné sérii proti OKC nový, dosud nevydaný, společný model OVO x Air Jordan 16. Tento model se může pyšnit svrškem tvořeným síťovinou z jedné, a černým koženým pokrytím z druhé strany, dále reflexními panely a spodkem z prémiové bíle lakované kůže. Jelikož se jedná o model vyrobený speciálně pro Drakea, je jasné, jak moc rare pohled se fanouškům tenisek po celém světě díky PJovi naskytl.

Adidas Pro Model 2G “George Floyd and Breonna Taylor” custom (Jamal Murray)

Pokud se někomu povedlo svými teniskami co nejdůrazněji vyjádřit podporu občanům v USA, byl to Jamal Murray. Ten obul svůj oblíbený 2G Pro Model od Adidasu s výrazným grafickým provedením ve znění dvou nejvíce skloňovaných jmen posledních měsíců, George Floyda a Breoony Taylor. Symbol boje za celý svět vnímal Jamal velice intenzivně, těžce se v po-zápasovém rozhovoru bránil slzám, aby taky ne, jeho 50 bodů proti Jazz celý statement výrazně podpořilo!

Jordan Why Not? Zer0.3 (Russel Westbrook)

Russel Westbrook vlivem zranění naskočil do prvního kola proti OKC až v pátém zápase a přispěl k důležitému vítězství Rockets. Na svůj comeback obul model Why Not? Zer0.3, který byl releasnut na konci loňské roku a prezentoval se ve znění dynamiky a rozhodnosti. Model představuje také naději a inspiraci a má za cíl vštěpovat víru v mládež. Jedná se přitom o Westbeastovu nejlehčí siluetu, díky odstranění několika vrstev materiálu a přidání spodního límce pro vyšší rychlost.