NBA draft 2020: Na jaké mladé hráče se upírá pozornost médií?

Ačkoliv aktuální sezona ještě není ani zdaleka u konce, basketbaloví experti už teď směřují svoji pozornost k letošnímu draftu, který se bude konat 16. října. V posledních letech nám drafty přinesly množství velmi kvalitních hráčů. Někteří ještě stále nedokázali ukázat svůj plný potenciál, jiní na sebe naopak už během své první nebo druhé sezóny upoutali velkou pozornost. Můžeme tak s klidem říct, že NBA si rozhodně nemusí dělat starosti s nedostatkem mladých talentů. Letošní draft je sice považován za slabší než ty předešlé, ale i tak zde najdeme spoustu mladých hráčů, kteří mají všechny předpoklady pro to, aby v následující sezóně výrazně posílili svůj budoucí tým. Pojďme se tedy podívat na seznam hráčů, o kterých v další sezoně pravděpodobně hodně uslyšíme. 

Anthony Edwards 

Edwards má asi největší šanci na to být vybrán jako hráč číslo jedna. Je známý jako univerzální střelec, který nemá problém zkončovat jak ze střední vzdálenosti, tak z tříbodového oblouku. Nejvíce dominantní je však pod košem, kde díky své výbušnosti hravě překoná jakéhokoliv obránce. Aby ale dosáhl svého plného potenciálu, bude muset nejdříve zapracovat na svém basketbalovém IQ. 

LaMelo Ball

Jeho starší bratr Lonzo byl také jedním z nejnadějnějších hráčů ve svém draftu. I když se mu nepodařilo naplnit všechna očekávání, která na něj byla kladena, stále se jedná o velmi kvalitního hráče. LaMelo je považován za vyspělejší verzi svého staršího bratra. Sice nemá takové fyzické přednosti jako jeho konkurenti, tuto slabinu ale vynahrazuje skvělým driblingem, vynikajícím tvořením hry a dalšími dovednostmi. 

James Wiseman

Největší předností tohoto mladého hráče je to, že je velice efektivní v útoku i v obraně. Díky skvělým fyzickým kompozicím dokáže nasbírat za zápas velké množství doskoků a bloků, čímž významně pomáhá svému týmu. Pokud dokáže své obranné schopnosti zdokonalit tak, aby nespoléhal pouze na fyzičnost, bude z něj velmi schopný obránce. 

Deni Avdija

Mladý Izraelec bude bezpochyby jedním z nejlepších zahraničních hráčů tohoto ročníku. Má úžasný talent na to si vytvořit prostor na střelu v jakékoliv situaci. Kromě nebezpečné střely Avdijovi nechybí ani perfektní asistence, což z něj dělá všestranného týmového hráče. Má však dlouhodobě problém s trestnými hody. Ačkoliv se to může zdát jako maličkost, tato slabina dokáže u hráčů způsobit velké problémy se sebevědomím. 

Obi Toppin

Toppin je ukázkovým příkladem fyzického hráče, který dokáže dostat míč do koše silou, ale nemá problém ani se střelbou za tři body. Nestává se často, aby mladí hráči disponovali kombinací těchto dvou schopností na takové úrovni jako Toppin. Nevýhodou jsou jeho obranné schopnosti, které ještě potřebují hodně vylepšit. 

Onyeka Okongwu

Okongwu bude bezpochyby velmi přínosným hráčem pro svůj tým. Je totiž jedním z těch, kterým nevadí dělat “špinavou práci” za ostatní. Dokáže útočit velmi agresivním způsobem, což se prokázalo být v jeho případě velice efektivní. Navíc je velmi schopný i v obraně. Díky skvělému výskoku si pravidelně připisuje na své konto spoustu doskoků. Jedinou jeho slabinou je střelba z větší vzdálenosti. 

Killian Hayes

Seznam nejnadějnějších hráčů letošního draftu neuzavře nikdo jiný než Killian Hayes. Jeho předností je výborná práce s míčem a především kontaktní hra, díky které získává množství trestných hodů, ve kterých je velice úspěšný. Jeho kreativita přináší do hry velké oživení, což je přínosem i pro fanoušky. Stejně jako většina hráčů v jeho věku si musí zvyknout na herní styl NBA a své schopnosti zdokonalit, aby mohl být pro svůj tým opravdovým přínosem. 

Kterého z výše jmenovaných čeká nejzářivější kariéra? To v tuhle chvíli nedokáže říct nikdo, a mi si proto budeme muset počkat, co nám v budoucnu předvedou na hřišti. Už teď je ale jasné, že tyhle mladíky se vyplatí sledovat, protože toho mají hodně co ukázat.