Na co se (ne)těším na MBPFW?

Dneska začíná další edice největší módní akce u nás – Mercedes Benz Prague Fashion Week. Docházka je, ještě pořád, tak trochu povinná, a protože se na pár přehlídek a eventů taky chystám, rozhodl jsem se dát dohromady stručný přehled mých favoritů. Nech se inspirovat a třeba se někde potkáme.

Jan Černý – 5. září, sobota 18:30, Veslařský ostrov

Ti z vás, kteří mě sledují na socials, nebo ti, kteří čtou moje články, už určitě věděli, jakou přehlídku dám na první místo. A nezklamu je, protože to není nic jiného, než přehlídka Jana Černého. Jeho shows jsou pro mě absolutním highlightem každého MBPFW a věřím, že ani tentokrát tomu nebude jinak. Jeho jarní show, stejně jako všechny ostatní přehlídky, bohužel překazila koronavirová situace. Jan se s tím ale velmi obratně vypořádal v podobě virtual show a já už se těším, až uvidím jeho sobotní přehlídku v celé své kráse. A taky se těším na novinky z jeho spolupráce s prestižkami. Kromě přehlídky je na programu i afterparty, takže 5. 9. bude na Veslařském ostrově program na celý večer.

KARA 001: ROCK – 9. září, 18:00 – 00:00, NoD

Když už je řeč o Janově nové kolekci, musím zmínit, že nejde o jeho jedinou přehlídku v rámci FW. Jako kreativní ředitel nastoupil tento rok do české značky KARA, která se bude prezentovat 9. 9. v prostorech NoD. Janovi se od jeho nástupu povedlo změnit image značky, vydat BLACKBAG #1 nebo zařídit redesign KARA showroomu nedaleko Pařížské. Jestli se chceš podívat na KARA 001: ROCK, můžeš zkusit svoje štěstí v soutěži na Instagramu.

Michaela Hriňová (AiM) – 8. září, úterý 21:30, Gabriel Loci

Určitě si nenechám ujít ani přehlídku AiM by Michaela Hriňová. Ta by se měla 8. 9. představit se svojí kolekcí z jara. Její post punková tvorba si běžně pohrává s tématy jako láska, přítomnost a osobní identita. Z nějakého důvodu si vysloužila úplně poslední přehlídku v rámci hlavního programu. Vidím to ale pozitivně a beru to jako výbornou třešničku na konec.

Naut Reveal Night – 6. září, neděle 21:00 – 23:00, Hotel Emblem – The M Lounge

Kromě tradičních přehlídek je v programu taky pár dalších eventů. Mezi nimi mě zaujal i Naut Reveal Night. Organizátoři slibují jedinečný a pohlcující event, během kterého představí novou ready-to-wear sérii. Světelnou instalaci bude mít na starost Lunchmeat studio a během večera vystoupí taky brněnské duo Himalayan Dalai Lama. Vstup je zdarma a ještě pořád se můžeš registrovat.

SmetanaQ Talks: Překračování hranic v módě – 9. – 10. září, SmetanaQ

V rámci diskuzí a přednášek SmetanaQ talks se během podzimní edice plánuje 2denní program. Pokud chceš získat lepší vhled do lokální módní scény nebo se dozvědět více o udržitelné módě, určitě se běž na některé přednášky podívat. Na Smetanově nábřeží tě čeká taky showroom a pop-up několika kolekcí z přehlídek, mezi kterými bude třeba ODIVI, Dominika Kozáková nebo Naut.

Ze všech přednášek je pro mě nejzajímavější středeční blok od 18:30, který povede Daniel Klíma. Dan je už několik let módní business insider českého retailu a jeho zkušenosti by mu mohl kdekdo závidět. Hype & Byznysu v módě se věnuje v rámci LAB 24, několik let pracoval v marketingovém týmu Queens a je to ten člověk, který přivezl Highsnobiety do Česka. Jestli se o něm chceš dozvědět více, poslechni si jeho rozhovor s Radimem Stezkou v podcastu Tradeshow. Ve středu 9. 9. běž od Dana zjistit Jak vydělat peníze v roce 2020. Lístky zdarma rezervuj tady.

Pokud chceš vědět, co dalšího se během následujících dnů bude v Praze v rámci MBPFW dít, podívej se na kompletní program. Osobně bych se nezlobil, kdybychom se během pražského fashion weeku dočkali více nezávislých eventů od místních značek a retailových obchodů. Zároveň bych ocenil více parties pro veřejnost. Už teď vím, že mi bude chybět Addict. Jako jeden z mála eventů v oficiálním programu totiž skvěle rozbíjel odtažitost zbylých akcí. 

Na co se těšíš ty, a co ti naopak v programu chybí? Dej mi vědět na Instagramu nebo na Twitteru.