Kolik bude stát PlayStation 5?

Nová generace oblíbených konzolí PlayStation nedávno oznámila nejen datum releasu, ale také přesnou cenu. Vybrat si můžeš z Digital Edition verze, kterou seženeš za 400 dolarů, pokud si ale hry rád kupuješ ve fyzických kopiích, pravou volbou pro tebe spíš bude spíš klasická verze s vestavěným diskem za 500 dolarů. Obě možnosti budeš moct koupit už 12. listopadu.

Ceny jsou v porovnání s Xboxem, po dlouhá léta největším konkurentem PlayStationu, velmi podobné. Pro vlajkovou loď, Xbox Series X, je retail nastavený taktéž na necelých 500 dolarů, zatímco Xbox Series S, slabší verzi pro méně náročné hráče, koupíš už od 300 dolarů. Nové Xboxy vychází o něco dříve než PlayStation, přesněji už 10. listopadu. Tak co, jaká volba tě láká víc, Xbox nebo PlayStation?

Kromě ceny a data vydání firma Sony představila skvělou nabídku k předplacení služby PlayStation Plus. S jejím zakoupením se ti na účtě objeví celá kolekce těch nejlepších her, které můžeš znát už z PlayStationu 4. Stačí je jen stáhnout a můžeš rovnou hrát. Mezi tituly se objeví například God of War, Final Fantasy XV, Until Dawn, The Last Guardian, The Last of Us Remastered, Persona 5, Resident Evil 7, Bloodbourne a v neposlední řadě Mortal Kombat X. A nebudou to jen staré hry, PlayStation Plus Collection nabídne i novinky jako je třeba Devil May Cry 5: Special Edition, Destruction All-Stars a Spider-Man: Miles Morales a mnoho dalších. Dost slušná nabídka, se kterou určitě zabiješ hodiny času. Na oficiální úvodní trailer této služby se můžeš podívat níže.