Budoucnost NBA: Kteří hráči si podmaní ligu v následujících letech?

Letošní sezona NBA je plná zvratů a nečekaných událostí. Poprvé po několika letech neexistuje jeden jasný favorit na výhru titulu, takže jsme svědky opravdu napínavých soubojů o to, kdo se nakonec stane šampionem. Mimo to ale můžeme sledovat velké množství mladých hráčů, kteří se díky svému talentu začínají čím dál více projevovat. To mě přivádí k otázce: kteří hráči budou za několik let největší hvězdy NBA? Kdo bude bojovat o titul, až hráči jako LeBron James odejdou do důchodu? Jako odpověď jsem vybral několik jmen, které si podle mě do pár let podmaní ligu a nahradí tak největší hráče současnosti. 

Giannis Antetokoumnpo 

Neexistuje vhodnější hráč, kterým bychom mohli tento seznam otevřít. Během posledních několika let na sebe začal čím dál více upozorňovat a v minulé sezoně dokonce získal ocenění MVP. Jeho výkony se přitom stále zlepšují a my tak můžeme pouze odhadovat, čeho všeho bude Giannis schopen dosáhnout. Vzhledem k tomu, že už v současné chvíli se řadí mezi nejlepší hráče a je největším favoritem pro zisk MVP i v letošním roce, je téměř jisté, že pokud se mu vyhnou vážná zranění, bude v nadcházejících letech dominovat lize i nadále. Nezapomínejme na to, že je mu stále pouhých 25 let, takže většinu kariéry má pořád před sebou

Anthony Davis 

I když je Davis se svými 27 lety nejstarším hráčem na tomto seznamu, nic to nemění na skutečnosti, že od něj můžeme čekat ještě velké věci. Aktuálně se jedná o jednoho z nejlepších defenzivních hráčů a spousta lidí mu připisuje také hlavní podíl na úspěšné sezóně Los Angeles Lakers. Hrát po boku LeBrona Jamese mu bezpochyby přinese spoustu zkušeností, které se mu budou hodit. Jeho největší slabinou je totiž schopnost být týmovým vůdcem. To je faktor, který je pro hráče jeho úrovně velmi podstatný. Pokud se mu v tomto směru podaří zlepšit, jeho kariéra může být zdobená velkými úspěchy.

View this post on Instagram

Great win fellas!! #Clinched #LakeShow

A post shared by Anthony Davis (@antdavis23) on

Jayson Tatum

Tatum zažívá velmi povedenou sezonu, ve které všem ukazuje, že do budoucna se s ním rozhodně musí počítat. Díky jeho ofenzivním schopnostem je postrachem většiny obránců a o tom svědčí i jeho stále větší role v týmu. Po odchodu Kyrieho Irvinga z Bostonu se z Tatuma stal hlavní tahoun týmu a to přináší své ovoce. Aby se ale dostal na stejnou úroveň jako předchozí dva hráči, čeká ho ještě dlouhá cesta. 

Trae Young 

Ice Trae na sebe upoutal pozornost hned ve své první sezóně, kdy se umístil druhý v anketě o nejlepšího nováčka roku. Jeho výkony byly skvělé, ale to není nic v porovnání s tím, co začal na hřišti ukazovat letos. I když je v lize pouze druhým rokem, stal se 4. nejvíce bohujícím hráčem s 29,6 body na zápas, k čemu navíc dokázal přidat 9,3 asistencí (víc než on má pouze LeBron James). Aby toho nebylo málo, byl fanoušky vybrán do základní sestavy letošní all-star game, kde předváděl skvělé výkony. Není pochyb o tom, že Young má před sebou opravdu velkou budoucnost. Aby však mohl všem ukázat, čeho je schopný, musí si nejdřív poradit s velkým problémem. Jeho Atlanta už několik let patří mezi nejslabší týmy v lize. Dokonce ani Youngovy výkony nestačí na to, aby spolu se svými spoluhráči bojovali o postup do vyřazovací fáze. 

Luka Dončić

V pouhých 21 letech patří Dončić mezi nejlepší hráče v celé lize. Jeho vliv na hřišti je natolik výrazný, že basketbaloví odborníci mu už teď předpovídají velice úspěšnou kariéru. Rozhodně nelze popřít, že i v mladém věku disponuje všemi schopnostmi potřebnými pro to, aby tyto předpovědi naplnil. Jeho výkony v letošních playoffs připomínají spíše zkušeného veterána než mladého nováčka, který se do vyřazovací části probojoval poprvé v životě. Zkrátka se jedná o kompletně vybaveného hráče, který splňuje všechno pro to, aby mohl být za pár let označován za nejlepšího hráče NBA. Vždyť už letos se jen těsně nedostal do finálové nominace pro ocenění MVP. 

Ja Morant

Nejvýraznější nováček v lize a s největší pravděpodobností také Rookie of the year. Tak bychom mohli jednoduše popsat tohoto talentovaného hráče. I když zatím neměl dostatek času a prostoru na to, aby předvedl svůj veškerý potenciál, už teď je nadmíru jasné, že tento mladík v sobě skrývá mnohem víc, než se od něj původně čekalo. Mezi jeho největší přednosti patří výbušný herní styl, díky kterému dokáže bez problému eliminovat soupeřovu obranu. My se proto nemůžeme dočkat toho, co Morant předvede v další sezoně. 

Zion Williamson

Ještě před samotným draftováním byl Williamson vystavován extrémní mediální pozornosti. Vzhledem k jeho výkonům se popravdě ani není čemu divit. Bohužel se ještě před začátkem sezony zranil, takže jsme si na jeho debut museli pár měsíců počkat. To čekání ale stálo za to. I když je Williamson ještě mladý a rozhodně musí na mnoha aspektech své hry zapracovat, potenciál, který v sobě má, nelze popřít. Po fyzické stránce naprosto dominuje celé lize a v těsné blízkosti koše si během každého zápasu dělá cokoliv se mu zachce. Dokáže ale naplnit vše, co se od něj očekává?