Best of Sneakers: Srpen 2020

Tentokrát sice trochu opožděně, každopádně odteď ti budeme pravidelně přinášet seznam nejlepších sneaker releasů uplynulého měsíce. Nepůjde ale jen o největší hype. V tomhle článku očekávej směs toho nejočekávanějšího s méně limitovanými teniskami, které ale zkrátka stojí za to. Tady je první díl, který shrnuje to nejlepší z letošního srpna.

Nike Air Max 1 EVERGREEN (Anniversary Green)

Tenhle pár sice stihl v Evropě vyjít na ještě na konci července, každopádně místo mezi nejlepšími releasy druhé půlky léta si určitě zaslouží. Čistý vzhled, kvalitní zpracování na pohled i zblízka, zkrátka ideální teniska k většině outifitů. A není nutno připomínat, že jedny pořádné “jedničky” jsou základem každého správného botníku.

Nike x Stüssy Air Zoom Spiridon KK

Spolupráce legendárních značek Nike a Stüssy se letos vážně hlásí o místo jedné z nejúspěšnějších kolaborací roku. Jak jistě víš, na začátku léta vyšla silueta Air Zoom Spiridon Cage 2 a o něco později další kolekce oblečení, v rámci které sis mohl pořídit celý outfit za dost přívětivou cenu. Současně s kolekcí se ven dostala i další teniska – bez tkaniček, s extra prodyšným svrškem a tlumicí vzduchovou kapslí, která by (snad jako jediná) zasloužila na pohled kvalitnější zpracování. Každopádně sázka na neověřené siluety se znovu povedla, a tohle experimentování po právu kvitujeme.

Jaden Smith x New Balance

Že je chunky trend u konce? Ani náhodou. S netradičně velkou midsole přichází nejnovější spolupráce New Balance x Jaden Smith na siluetě Vision Racer. Netradiční vzhled (především pro NB) má své kořeny v inspiraci Jadenových dvou nejoblíbenějších modelech – New Balance 1700 a X-Racer.

Nike Offline

Tak trochu jiné pantofle. Nike v rámci podpory domácí pohody a relaxu spustilo kampaň Nike Offline. Během jara jsme si totiž až moc zvykli na to trávit čas doma u obrazovek, až se naše doba u nich více než zdvojnásobila. Offline se tak stal novým luxusem, který Nike doprovází svými stejnojmennými pantoflemi. V balení Offline pantoflí najdeš dvě různé vložky, aby každému domácí pohoda padla přesně na míru. Já sám jsem pantofle zkoušel. A musím říct, že i když jsem k nim byl nejprve skeptický, tak vklouznout do nich je vážně definice pohodlí.

Sean Wotherspoon x atmos x ASICS GEL-Lyte 3

Největší hit letošního srpna byla nepochybně další ze spoluprácí Seana Wotherspoona. První z nich se týkala siluety Asics Gel-Lyte 3, což je pro mě osobně hodně oblíbený a pohodlný model. Každá teniska z páru je trochu jiná a nese si svůj příběh – pravá bota odkazuje na barvy Los Angeles a pochází z režie Seana. Levá bota naopak reprezentuje další ze spolupracujících, a to legendární japonský obchod atmos. Svršek tenisek je navíc z manžestru, který se objevil i na modelu AM 1/97 a součástí balení jsou i vyměnitelné patche Asics.

Sean Wotherspoon x adidas Superearth

Po extrémně populární spolupráci s Nike na modelu AM 1/97 a právě zmíněné kolaboraci s Asics x atmos, stihl Sean krátce nato vydat i tenisky ve spolupráci s adidas. Legendární silueta tří proužků Superstar letos slaví 50 let, a tak bylo o výchozím modelu spolupráce předem jasno. Superearth, jak se výsledek spolupráce jmenuje, má nezpochybnitelný hippies vibe, který podporují také třásně z barevně vyšitých kytek po stranách modelu.

Nike Dunk Low Samba

Dunky letos slaví osmnáctiny a oslavy jsou hodně velké. Připomeň si třeba kolabo s Ben & Jerry’s nebo s Grateful Dead. I v srpnu vyšla velmi povedená colorway Samba, která naživo ukáže ještě mnohem víc než na fotkách – především díky lesklému povrchu. Ta modrá totiž ve výsledku není zas tak modrá jako spíš fialová. Záleží zkrátka na úhlu pohledu. Naštěstí ze všech vypadají tenisky fakt skvěle, že člověk snadno přehlédne i velmi tvrdou podrážku.