15 let spolupráce u konce, Neymar podepsal s Pumou!

Je to tak, spojení mezi Nike a brazilským mágem Neymarem je po 15 letech u konce. Nike s ním mělo smlouvu od jeho 13 let a teď je vše u konce. Brazilská fotbalová superstar, která hraje za PSG jistě udělá díru na trhu. Puma je mezi fotbalisty oblíbená, ale vliv Neymara je obrovský a jsem si jistý, že se máme na co těšit. Kopačky, které měl ve spolupráci s Nike byly skvosty a teď je na řadě Puma, aby se ukázala. Neymar je dlouhodobě jedním z nejlepších hráčů světa a každoročně to dokazuje. Letos se s PSG dokonce dostal do finále Ligy Mistrů, kde podlehli Bayernu. Čekají nás ještě velké věci!

Kromě toho, že se jedná o jednoho z nejlepších hráčů na světě, se hlavně jedná o nejdražšího fotbalistu planety. Už před třemi lety ho PSG vykoupilo z Barcelony za neuvěřitelných 222 milionů eur (zhruba 5,9 miliardy korun). Smlouva, kterou měl s Nike mu měla za dlouhých 11 let vydělat přes 2 miliardy korun. Smlouva měla vypršet až příští rok, ale na její prodloužení už nedošlo a tak nastal přestup ke konkurenci. “Je fantastické, že se Neymar stal členem rodiny Puma“, uvedl výkonný ředitel společnosti Björn Gulden.

Neymar je fotbale jméno, které zná opravdu každý. Velkou kariéru započal v brazilském Santosu, kde se stal legendou a často byl přirovnáván k další legendě Santosu, Pelému. Jeho talentu si všimla Barcelona a přestup na sebe nenechal dlouho čekat. Nikdo však nečekal, jak dobrý Neymar bude. S Messim a Suarézem vytvořili trio, kterého se bála každá obrana. Neymar byl skvělý, ale nikdy nevystoupil ze stínu Lionela Messiho, a tak si vynutil přestup do PSG. V Paříži už je 3 roky a s Kylianem Mbappém tvoří jeden z nejlepších útoků na světě. Stále je mu jen 28 let, takže můžeme říct jen jedno. Máme se pořád na co těšit!

View this post on Instagram

Welcome to the fam @neymarjr #KingIsBack

A post shared by PUMA (@puma) on