Recenze: Pop Smoke – Shoot For The Stars Aim For The Moon

S posmrtnými alby je to poměrně složité. Fanoušci zesnulých interpretů se jich nemohou dočkat, jiní tvrdí, že by raději ani neměla vycházet. Oba argumenty dávají smysl. Přece jen je poměrně kontroverzní vydávat muziku, u které umělec nemohl mít konečné slovo.

Posledním takovým případem je Pop Smoke, nováček na americké hudební scéně, který v loňském roce rozvířil vody nejen v New York City. Byl originální, měl charisma a přinesl novou vlnu pro drill zvuk. Nerad bych se tady pouštěl do nějakého škatulkování, díky své práci s melodiemi, mi ale v mnohém připomínal žijící legendu jménem 50 Cent. Možná i proto, se tento člověk stal jeho mentorem a nyní i výkonným producentem, který si vzal aktuální desku na starost.

Tvrdý zvuk pro hitparády

Pop Smoke přišel se zvukem, který je sice tvrdý a pouliční, zároveň ale může zatraceně dobře fungovat i v žebříčcích světových hitparád. A na této desce se tahle jeho schopnost projevila na maximum.

Pokud nepočítám krátké intro Bad Bitch From Tokyo, celou desku odstartuje záležitost Aim For The Moon, na které hostuje Quavo a jež dala název celému projektu. Zaručený banger pro každou party. A skvělý reprezentant Pop Smokeova značkového stylu.

Hvězdná plejáda hostů

Na desce najdeš hostovačky od spousty hvězdných jmen současného hip hopu. Tyga, 50 Cent, Lil Baby, Furture nebo třeba Roddy Ricch. Můžeme se jen domýšlet, kolik jmen chtělo na tomto projektu zesnulému rapperovi hostovat. 50 Cent a jeho tým každopádně při náboru odvedli skvělou práci. Celé album působí velice konzistentně a příjemně se poslouchá od začátku do konce. Opravdu, nepřepneš ani jeden track.

Pokud se ještě na chvíli vrátím ke vztahu mezi Pop Smokem a 50 Centem, jeho vliv je tady opravdu velmi dobře slyšet. Na skladbě The Woo Pop používá melodii a úvodní linku z Fiftyho legendární skladby Candy Shop a na tracku Got It On Me zase přijde na přetřes hymna Many Men. Opravdu důstojné odkazy.

Pop Smoke a jeho dědictví

Nabízí se ale celá řada otázek. Dočkáme se ještě další desky? Lidé kolem Pop Smokea tvrdí, že po něm zůstalo několik stovek rozpracovaných skladeb. Odpověď je tedy určitě ano. Jaký názor ale máš na posmrtná alba ty?

Hodnocení: 8/10