Logo Lillard, super T.J. Warren nebo perfect Suns, souhrn všeho podstatného z 2020 NBA Bubble

Pokud byla Amerika v posledních týdnech terčem kritiky za její přístup ke koronavirové situaci, dohrávka nejlepší basketbalové ligy světa se odehrávala v naprosto opačném znění. Dohrání všech zbývajících zápasů, se i přes obavy z předchozích nálezů, obešlo bez přerušení a co víc, na některých týmech se dlouhodobá pauza vůbec nepodepsala, ba naopak. Zápasy se celkově nesly v duchu relativně očekávaných výsledků, kdy první příčky uhájili Lakers a Bucks, přičemž horší výchozí pozice si do playoff odnesly týmy Utahu a Miami. Naopak, pauza přinesla zlepšení pro Houston, Indianu a v neposlední řadě také Portland, jenž se probojoval do playoff přes Memphis Grizzlies. Ve výsledném součtu by se dal turnaj v Orlandu zhodnotit velice pozitivně, ať už z hlediska výkonů hráčů, atraktivity zápasů či celkového systému odehrání všech zápasů za přítomnosti virtuálních diváků. Adam Silver a spol. opět dokázali, že právem se NBA řadí mezi nejkvalitnější sportovní ligy světa. Pokud si v chaosu všech sportovních dohrávek neměl čas sledovat zápasy NBA, sepsal jsem ti ty nejzajímavější události z Orlanda!

Nejvýrazněji se o slovo přihlásil Phoenix, tradičně v čele s Devinem Bookerem. Suns totiž nastupovali do boje o playoff jako outsider, s téměř neexistující šancí na dosažení potřebné osmé příčky. Hráči Phoenixu se však vyhecovali k neuvěřitelné jízdě, které však chybělo jedno jediné vítězství z předchozí části nebo nějaké klopýtnutí Blazers či Grizzlies. Suns tak zakončili turnaj se statistikou 8 výher bez jediné porážky a vysloužili si tak minimálně velký respekt všech týmů, fanoušků a koneckonců i příslib do další sezóny.

T. J. Warren hrající za Indianu se v základní části sezóny prezentoval slušnými výkony, nicméně nikdo asi nečekal, že se tento hráč v Orlandu přepne do totálního beast modu a nastřílí za zápas 53 bodů. Před koronavirovou pauzou skončil T.J. v průměru s 18,7 body na zápas, 4 doskoky a 1,4 asistencemi. Po absolvování dohrávky v Orlandu si však T.J. odnesl průměr: 31 bodů na zápas, 6,3 doskoků a 2 asistence. I díky jeho přínosu se tak povedlo Indianě přeskočit Miami, kam může nyní T.J. převést svoji formu, jelikož právě Heat se stalo soupeřem Indiany v prvním kole playoff. Zde bude skutečně o zábavu postaráno. Fanoušci se totiž dočkají opětovného střetnutí T.J. Warren vs Jimmy Butler, které v základní části přineslo menší strkanici.

Tak už trochu rutinní záležitostí je vzedmutá vlna nadšení okolo Damiana Lillarda. Věčně nedoceněný hráč Portland Blazers opět prokázal svoji špičkovou kvalitu, když se po menším beefu na sociálních sítích s Paulem Georgem přepnul do předčasného playoff módu. Dočkali jsme se tak klasických trojek z loga, skvělých průniků nebo vyrovnání osobního střeleckého rekordu 61 bodů. “Dame” se také tradičně výrazně zasloužil o to, že se Blazers probojovali do playoff, kde se mohou těšit na vítěze východní konference, Lakers. A jelikož vypadá tým okolo Lillarda, McColluma, Nurkiće a Carmela hodně v pohodě, mohlo by se jednat o hodně zajímavou sérii! Na závěr ještě dodám, že si Lillard vysloužil ocenění The Bubble MVP, proto neváhej a koukni například na jeho 61 bodovou jízdu proti Mavs. “PUT SOME RESPECT ON MY F***ING NAME!!”

Mnoho příznivců NBA mělo z turnaje z Orlanda značné obavy. Nikdo nemohl předurčit, v jaké formě se týmy vrátí a v jaké kondici budou samotní hráči. Obavy o případném nezáživném startu ihned rozdupala staronová akvizice Nuggets Bol Bol. Tento dvacetiletý, 2 metry 18 centimetrů vysoký mladík se podíval na palubovky NBA vůbec poprvé, co byl v roce 2019 draftován Miami a ihned přeposlán do Denveru. Po tom, co Bol Bol odehrál celou sezónu v nižší lize, byl povolán Nuggets do finálních bojů o umístění, a tak svůj NBA debut Bol Bol zažil právě zde a uvedl se více než úctyhodně. Přeci jen, v celé lize nenajdete moc, přes 2 metry měřících playerů, kteří dokáží smečovat, střílet trojky, blokovat a ještě skvěle přihrávat. Bol Bol umí vše a highlights tohoto sympatického dlouhána ti prostě nesmí uniknout!

Na závěr jen dodám, že je chvíli venku oficiální BEST OF PLAYS celého turnaje z dílny samotné NBA. Najdeš tam třeba Bookerův game winner proti Clippers, Kuzmovu vítěznou trojku proti Nuggets a mnoho dalšího.