Virgil Abloh a Mercedes-Benz pracují na společném projektu

Slavný návrhář a DJ Virgil Abloh, který stojí za nespočtem módních kousků od značek Louis Vuitton či Off-White, spojuje své síly s německou automobilkou Mercedes-Benz na novém uměleckém předělání vozu G-Class, jenž minulý rok oslavil své čtyřicáté výročí. Co přesně nás může čekat není zatím ani zdaleka jisté, jelikož ale na kolaboraci pracuje právě Virgil, máme se jako vždy určitě na co těšit.

View this post on Instagram

“@mercedesbenz”

A post shared by @ virgilabloh on

Spolupráce nese název “Project Geländewagen” a kromě Virgila se na ní podílí i generální designový ředitel Mercedes-Benz, Gorden Wagener. Ten má za to, že společně vytvoří něco, co svět automobilů, módy ani umění ještě neviděl. „Mercedes-Benz je značka, která přestavuje luxus a zároveň výjimečný výkon,“ tvrdí Abloh. „Skutečně dokonalý podvozek, jenž má v konceptuálním designu automobilů šanci stylově představit nápady umělců o tom, jaká může být budoucnost.“

Tento jedinečný projekt bude digitálně představen pro celý svět už 8. srpna na webu Mercedes-Benz, načež bude originál v životní velikosti vydražen v aukci, přičemž peníze z jejího výdělku poputují na dosud neuvedenou charitu podporující umění. Výherce aukce mimo jiné získá exkluzivní možnost setkání s tvůrci díla, tedy samotným Virgilem Ablohem a Gordenem Wagenerem, a také osobní úvod k inspiracím a snahám při vytváření projektu Geländewagen. Celá spolupráce vypadá opravdu zajímavě a nám nezbývá nic jiného, než počkat, co si pro nás tahle dvojice vlastně připravila.