Tomáš Kučera se svojí crew 58G vydal debutové album

Ať už jste fanouškem rapu nebo fotbalu, o Tomášovi Kučerovi už jste možná slyšeli. Záložník extraligového týmu FK Teplice Tomáš Kučera aka TK27 se na rapové scéně poprvé představil na konci roku 2018, kdy se mu spolu s Bulharem a Labellem z clique Dvojlitrboyzz podařilo nahrát hit Off Season, který nedávno přesáhl 1 000 000 zhlédnutí. Právě tahla skladba dala všem vědět, že Tomáš Kučera není pouze dobrým fotbalistou, ale že ani v rapu se neztratí. Jeho druhým featuringem byl opět track s Ca$hanovou, tentokrát na jeho albu Hood Celebrity 3 z roku 2019, kde se TK27 ukázal na tracku Tah na branku.

Mnoho interpretů si přes karanténu připravila nové desky, EP nebo cokoliv dalšího, na co do té doby neměli čas. Stejně tak tomu bylo v případě TK27, který měl díky pozastavení Fortuna ligy čas sejít se se svými parťáky, Humlou a Doktorem. Tahle trojice tak společně tvoří skupinu 58G, přičemž většinu textů mají pod palcem Doktor a TK27, zatímco produkci si vzal na svědomí Humla. Historicky první videoklip byl vydán 12. července na YouTube kanále 58G na track Můj tým, moje city. Včera v 00:00 pak byla celá deska nesoucí název 58 tape vol.1 vydána jak na Spotify, tak na všech dalších streamovacích službách, tudíž si to mazej poslechnout, stojí to za to!

Na půlhodinové desce se objeví pouze jediný featuring, a to na tracku Zaplatim i vám, kde svou sloku dostal interpret Issa Me Mario. Celý 58 tape má drillový nádech silně připomínající právě britskou drill a grime scénu, na kterou kluci v textech nejednou naráží. Zaslechnout tak můžeš známá jména jako je AJ Tracey nebo Skepta. Velkou inspiraci si 58G nejspíš berou i od našich sousedů z Německa. Kdybych měl sound celého alba přirovnat k někomu z lokální scény, asi bych řekl Dryman, Tchagun nebo Bighorse, který nedávno vydával první EP Kaufmann. Už brzy budeš mít možnost koupit si 58 tape vol.1 jak na CD, tak v omezeném množství i na vinylu, jak Tomáš Kučera prozradil na svém Instagramu. Mimo to prý chystají i exkluzivní 58G merch.