mafia definitive edition

Remake prvního dílu Mafie se dočká českého dabingu opět v čele s Markem Vašutem

Pokud se ti nad jménem Tommy Angelo ihned nevybaví česká klasika Mafia, nejspíš bys měl doplnit svoje herní znalosti, protože tuhle legendární videohru by měl znát opravdu každý. Pro mnohé z nás to byla právě Mafia, která nás už v útlém věku vtáhla do světa počítačových her a od té doby je to neodmyslitelnou součástí našich životů. Všechny fanoušky této kultovní pecky určitě potěší, že se první díl této trilogie na konci prázdnin dočká kompletního předělání nesoucí název Mafia: Definitive Edition. A navíc se můžeme těšit i na český dabing, který všem ve třetím díle chyběl. Mafia 1 i 2 se pyšní jedním z nejlépe provedených herních dabingů v češtině. Můžeme tedy pouze doufat, že nás v tomhle ohledu Definitive Edition nezklame.

Hlavní postavu prvního dílu, Tommyho Angela, původně taxikáře v Lost Heavenu v 30. letech 20. století, který se celkem náhodou dostal do zločineckého podsvětí tehdejší Ameriky, zadabuje oblíbený český herec Marek Vašut, známý například z filmů Pěsti ve tmě, Veni, vidi, vici nebo třeba ze seriálu Doktoři z počátků. Pro Marka to nebude skok do neznáma. Tommyho si totiž zadaboval už v původní Mafii. Zajímavý je fakt, že Marek Vašut je jediným dabérem, který si roli namluví podruhé, všichni ostatní původní dabéři Tommyho Angela byli pro tento remake vyměněni.

Marek Vašut ovšem není jediný, kdo si práci dabéra této tuzemské hry zopakuje. Spolu s ním svojí činnost na hře potvrdil i Petr Rychlý, který namluvil Tommyho nejlepšího přítele, Paulieho. Laťka kvality dabingu je vzhledem k původním dílům nastavená opravdu vysoko, nezbývá nám tedy nic jiného než netrpělivě čekat na to, jak to celé dopadne.

Mafia: Definitive Edition nebude pouze oprášenou původní verzí, remake má běžet na modernějším enginu. Navíc mimo grafických vylepšení vývojáři z Hangar 13 a 2K Games slibují, že rozšíří i dějovou linku, což u konzervativnějších fanoušků vyvolává nemalou nervozitu. Release date je naplánovaný na 28. srpna, předobjednávat můžeš ale už teď, a to jak v digitální, tak ve fyzické formě.