Proč je i po ukončení kariéry Chamillionaire bohatší než spousta rapperů?

Okolo roku 2005 se město Houston (respektive s ním i celý stát Texas) označovalo za jeden ze základních táborů pro americkou rapovou scénu. Právě odsud vzešla jména, jako jsou Pimp C, Bun B, Paul Wall, Mike Jones, Slim Thug, Lil Flip nebo právě Chamillionaire (asi je ti jasné, že samotný výčet dalších jmen by vydal na samotný článek). Dopad zdejšího pomalého a melodického zvuku (který do velké míry udal DJ Screw a právě kapela UGK ve složení Pimp C a Bun B) přišel dokonce i do našich končin. Během let se tady objevilo hned několik velkých interpretů. Pojďme se blíže podívat právě na postavu Chamillionairea.

Skromné začátky

Narodil se jako Hakeem Seriki v listopadu roku 1979. Od dětství se kamarádil právě s Paul Wallem, se kterým v roce 2002 dokonce i začal svou tehdy ještě nezávislou hudební kariéru. Tehdy jim vyšlo společné album Get Ya Mind Correct, a tak se vlastně zrodila jeho hvězda. Hned od začátku šlo vidět, že se opravdu jedná o velký talent přesahující hranice Houstonu.

Později se toto tvůrčí duo ale na nějaký čas rozkmotřilo a Chamillionaire začal v roce 2004 vydávat svou sérii mixtapů The Mixtape Messiah, která do dnešního dne čítá na 7 pokračování.

Debutová deska

V roce 2005 Chamillionaire dostává mladý Chamillionaire svůj první major deal u společnosti Universal. Ještě téhož roku pak vychází jeho debutové album The Sound of Revenge. Na něm se objevují hosté jako Lil Flip, Killer Mike nebo Lil Wayne. Největší hymnou z alba je ale nepochybně skladba Ridin’, na které hostuje Krayzie Bone. Za tu si Chamillionaire později odnese i cenu Grammy a prodá do té doby rekordní množství telefonních vyzvánění. Tehdy by asi nikoho nenapadlo, že tenhle rapper už vydá v podstatě jen jedno plnohodnotné album. Nevěříte?

Konečné vítězství

V pořadí druhá rapperova studiová deska, Ultimate Victory, vychází v roce 2007. Nechybí hosté jako Slick Rick, Lil Wayne, Bun B nebo Pimp C. Chamillionaireovi se v té době zatraceně daří, objevuje se na zásadních deskách a střihne si spolupráci se jmény jako jsou Ciara nebo R. Kelly.

Na rok 2009 byla připravena Chamillionaireova třetí sólovka Victory. Vyšel i singl Creepin’ (Solo), na které byl featuring od Ludacrise. Nastaly ale problémy s labelem a deska nikdy nespatřila světlo světa.

Chamillionaire od té doby ještě vydal několik mixtapů, EPček a kompilací, dnes je ale prakticky v rapovém důchodě. Rozhodně se ale nenudí. A proč?

Z rappera investorem

Chamillionaire se ještě v roce 2009 setkal s Markem Susterem, americkým podnikatelem s rizikovým kapitálem, který byl vedoucím partnerem investiční společnosti Upfront Ventures. Rapper investoval do platformy Maker Studios, která byla v roce 2016 prodána za úctyhodnou jednu miliardu amerických dolarů.

Od té doby je rapper investorem takřka na plný úvazek a jeho majetek se dnes odhaduje na 50 milionů amerických dolarů, tedy více než jednu miliardu českých korun. Když byl v loňském roce rapper viděn na prestižních sedadlech při hře NBA v Houstonu, spousta lidí v komentářích na Instagramu nemohla pochopit, kolik to tehdy Chamillionaire vlastně vydělal na prodeji těch mobilních vyzvánění skladby Ridin’. Pravda je holt tak trochu někde jinde.