Pět šílených dokumentů Netflixu, které ti nejspíš utekly

Možná jsi jedna z mála výjimek, která alespoň jeden viděla. Ale stojí za to všechny. A stojí za to je dokoukat. Netflix nás zásobuje obrovským množstvím seriálů, filmů, stand-up vystoupení i dokumentů. Vybrali jsme pár, které nám připadají neprávem přehlédnuté. Přitom je u každého z nich neuvěřitelné, že se zakládají na skutečných událostech a dobových záběrech.

Don’t Fuck With Cats

Možná ti ho už někdo doporučoval a odradil tě ten nicneříkající název. Velká škoda! Tahle série se s každým dílem víc a víc hrotí. Základní info bez větších spoilerů? Týpek umučí dvě koťata, natočí se u toho a video zavěsí na sociální sítě. Parta lidí, která tráví nezdravé množství času na těchto sítích, se rozhodne vypátrat pachatele a startuje jeden z nejbizarnějších příběhů, které jsme viděli. Jak najít člověka, když nemáte žádné info? Jen video. Co to tam je za deku? Jaký tvar má zásuvka? Je to evropský tvar nebo jsme na úplně jiném kontinentu? A to je teprve začátek!

TRAILER:

Evil Genius

Tady je opravdu hodně těžké uvěřit, že se tohle stalo. Do banky naběhne týpek se zbraní v ruce a výbušninou kolem krku. Takže tu máme bankovního lupiče. Nebo je všechno jinak? Kdo mu dal na krk výbušninu? Byl vydírán? Byla to celé prapodivná konspirace nebo něčí zvrácená hra? Za vším hledej ženu? Jako filmový thriller by to asi působilo neuvěřitelně a proto vlastně wack, ale jako reálný příběh je to fakt mrazivá story.

TRAILER:

Wild Wild Country

Představte si, že bydlíte v malém městečku, kam se najednou začne sestěhovávat prapodivná sekta – vzhledově připomínající nedělní bohoslužby Kanye Westa. Postupně je jich tolik a mají tolik peněz, že město zcela ovládnou a přejmenují ho na Rajneeshpuram. Může se vám to nelíbit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat. A zatímco charizmatický vůdce sekty káže střídmost a práci, kupuje si Rolls Roycy, až jich má přes padesát. Jeden Rolls je znakem luxusu. Padesát Rollsů už by asi nejlépe pojmenoval psycholog. To jsou jen některé momenty z dechberoucího šestidílného dokumentu.

TRAILER:

The NSU-Complex

Z vnějšího pohledu se může zdát, že se Německo skvěle vyrovnalo se svou nacistickou minulostí. A že je naprosto nekompromisní k neonacistům. Při bližším pohledu realita vypadá malinko jinak a hodně zajímavý úhel přináší právě dokument The NSU-Complex o undergroundové neonacistické organizaci, která (poměrně nedávno) vraždila, vyráběla bomby a 13 let unikala policiii. Velká síla nejen proto, jak blízko časově i zeměpisně se tyhle věci děly.

TRAILER:

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Tento poměrně nový dokument jakoby v Čechách nikdo moc nezachytil a neřešil, přitom je to příběh obrovských peněz, sexu, zvláštního vztahů, tajemného ostrova, celebrit, prostě všech možných – i zdánlivě nemožných -ingrediencí. Lidé rádi věří, že boháči jsou nad zákonem, že mají své tajné spolky, že existují tajemná místa, kde se odehrávají orgie… V tomto dokumentu tohle všechno je.

TRAILER: