Pestrobarevné Dunky ve spolupráci s Grateful Dead vychází už příští týden

Po měsících plných teaserů právě na tuhle kolaboraci se k nám konečně dostaly bližší fotky a také přesný datum releasu. Nike SB Dunk Low “Grateful Dead” jsou inspirovány ikonickým motivem rockové skupiny Grateful Dead, pochodujícími barevnými medvídky. Ti se poprvé objevili na zadní straně coveru alba History of the Grateful Dead, Volume 1 (Bear’s Choice) z roku 1973.

Medvědi, které poprvé nakreslil Bob Thomas, referují na zvukaře kapely, Owsleyho Stanleyho, jenž nahrával i produkoval celé album History of the Grateful Dead, Vol. 1. Právě jemu se často přezdívalo “Bear“, proto zmínění medvědi. Sám Stanley podotýká, že medvědi pochodují, nikoliv tančí, jak si spousta lidí mylně myslí.

Tenisky vycházejí ve třech různých colorways, jenž se točí právě kolem dvoubarevných medvědů. Svršek boty je vytvořený z umělé kožešiny doplněný podobně barevným semišem, díky čemuž vynikne ozubený Swoosh a stejně barevná podrážka. Ikonu medvědů najdeš kromě na vložce i na, jak už to u Dunků bývá zvykem, tlustém jazyku, ve kterém se u těchto párů navíc skrývá malá kapsa na zip pro vaše největší cennosti. Každý pár navíc přijde s dvěma možnostmi tkaniček, kromě bot tohle spojení přinese i jeden klobouk.

Barevné kombinace “Opti Yellow/Blue Fury” a “Green Spark/Soar” vychází exkluzivně pro americký trh (v Evropě musíte zkusit štěstí u menších retailerů) na SNKRS24. července, zatímco na poslední colorway, “Opti Orange/Green Fury“, která je narozdíl od předchozích mnohem více limitovaná a vychází pouze na stránce FTC, si budeme muset počkat až do 18. srpna. U těchto párů si navíc ani nemůžeme být jistí, jestli budou vypadat stejně, jako na obrázku níže, často se totiž mluví o tom, že budou mít bílou sole a klasickou hnědou podrážku.