air dior

Jak se vyráběla kolekce Dior x Air Jordan?

Nejspíš nikomu z nás tahle kolaborace neunikla. Jak by také mohla, když jde o společnou práci těchto dvou gigantů. Ano, mluvím o kolekci nazvané “Air Dior”, jak už nadpis napověděl. Dior, který v každém vzbuzuje pocit luxusu, bohatství a elegance, spojený s Jordan brandem, nejvlivnějším výrobcem basketbalových tenisek všech dob. Někdo by si řekl, že dát dohromady tyhle dvě značky není možné, opak je však pravdou. Jak se shodli hlavní designér Dior Men Kim Jones, hlavní designér obuvi Dior Men Thibo Denis a viceprezident značky Jordan Martin Lotti, celá kolekce se točí právě kolem párů Air Jordan 1 a Air Jordan 1 Low, které poskytují “dokonalou kolizi autenticity a luxusu“, jak tvrdí Lotti.

Model Air Jordan 1 se už od roku 1985 drží v srdcích všech milovníků tenisek, není tedy překvapením, že si Dior pro svojí práci vybral právě tuhle siluetu. Všechny páry byly ručně ušité v Itálii a jsou vyrobeny v kombinaci elegantní bílé a ikonické Dior šedé, která je vyrobena ze stejné jemné telecí kůže jako kožené zboží Dior. Co na tenisce zaujme nejvíce, je rozhodně Swoosh vyrobený ze symbolického Dior patternu, který každý pozná už z dálky. Právě Swoosh je jediná věc, která se oddaluje od originálního tvaru tohoto modelu, jelikož se Dior rozhodl ho pro zaujmutí udělat o něco větší, než jsme zvyklí. Dior pattern ale nenajdeme pouze na Swooshi, jak může zdání klamat. Jelikož bylo u těchto prémiových tenisek dbáno na každý detail, najdeme ho i pod vložkou v padesáti procentním měřítku. Místo klasického Wingman loga s nápisem Air Jordan najdeme na vršku boty upravené Air Dior logo.

„Rád míchám dohromady různé světy, různé myšlenky – Jordan a Dior jsou ve svých oborech symbolem absolutní dokonalosti,“ říká Kim Jones. „Spojit je v rámci této speciální spolupráce nám dalo možnost představit něco vzrušujícího s profesionálním řemeslným uměním italské fabriky Dior v kombinaci s technickou prvotřídností značky Jordan.

Nejsou to ale jen dva páry bot. S tím by nikdo z návrhářů spokojený nebyl, vyjít musela rovnou celá kolekce. „Inspirace (za touhle kolaborací) sahá až zpátky k Michaelu Jordanovi, co on nosil na hřišti i mimo něj,“ uvedl Lotti. „Líbí se mi, že děláme něco, co je z hlediska oblékání nesmírně neočekávané,“ dodává Jones. „Tato kolekce je velmi sofistikovaná a moderní, použili jsme pouze luxusní tkaniny, jako je hedvábí a kašmír. Tato nová kapsle nečekaně překračuje meze sportovního oblečení prostřednictvím krejčovského umění, přičemž dokonale odráží zásady značky Dior.“