Future a jeho dekáda úspěchu

Rapper jménem Future se na americké hudební scéně poprvé objevil právě před deseti lety. Jeho série nezávislých mixtapů si rychle získala velký zájem fanoušků. A není se čemu divit; jako všichni velikáni přinesl i on něco naprosto nového a neotřelého. Do svých řádků o ulici, prodeji ilegálních substancí a výrobě peněz totiž přidal taky pěknou míru hitového potenciálu. A úspěch byl za dveřmi.

Future se narodil jako Nayvadius DeMun Wilburn v roce 1983 v americké Atlantě. Právě tato metropole platí za hip hopovou Mekku a Future se tady ještě jako mladý začal scházet s kolektivem jménem Dungeon Family. K tomu patřili například legendární Andre 3000 a Big Boi neboli OutKast. Právě tady Future získal svou přezdívku.

Mixtape za mixtapem

Později se seznámil s rapperem Rocko a začal pracovat na své první muzice. Jeho debutový mixtape 1000 vyšel v květnu 2010 a ještě ten rok ho následoval další s názvem Kno Mercy. Žádná velká sláva se ale tehdy ještě nekonala.

Přelom přišel v roce 2011 s dnes už legendárním mixtapem Dirty Sprite. Future ale ze svého tempa v žádném případě neslevil. Následoval mixtape True Story, společný projekt s Gucci Manem jménem Free Bricks nebo mixtape Streetz Calling. Future si rychle získal své místo nejen na atlantské scéně. Rapoval o ulici, ale jeho zajímavé využití autotunu ukázala, že by mohl dobře figurovat možná i na mainstreamové scéně.

Debutové album

V roce 2012 mu vyšlo debutové album Pluto. Tam se právě ukázalo, že vedle pouliční tematiky jej label chce mermomocí dotlačit i na žebříčky. Nechybí tak skladby jako Neva End nebo hosté typu R. Kelly. Tahle deska nakonec vychází i v reedici Pluto 3D. Future byl v tuhle chvíli všude, pořád se ale příliš nedalo mluvit o hvězdě světového formátu.

Pád a nový vzestup

Další Futureova deska vychází v roce 2014 a nese název Honest. Objevuje se na ní například Drake nebo Kanye West. Pár hitů se tady objevilo, ale úspěch to nebyl. Alespoň ve srovnání s těmi budoucími.

Nový zlom nastává v roce 2015, kdy Future vydává pokračování svého nejúspěšnějšího mixtapu, tentokrát ovšem ve formě alba. DS2 je jedním z nejzajímavějších projektů roku a Future se definitivně vrací ke svému pouličnímu stylu. Jediným hostem je tady Drake s nímž ještě ve stejném roce vydává společný projekt What a Time to Be Alive.

A sága pokračuje

Od té doby se Future prakticky už nikdy nezastavil a úspěch následoval další úspěch. Dnes má na kotě celkem 8 studiových alb, z nichž to poslední s názvem High Off Life vyšlo teprve v květnu letošního roku. Nezřídka vydává i dva projekty během jediného roku. Na kontě má řadu cen a dokonce i jednu Grammy (za nejlepší rapové představení u skladby King’s Dead z alba od Jay Rocka.

Co přinese budoucnost?

Future je rozhodně jedním z nejpracovitějších rapperů na současné scéně. Co přinese budoucnost (vtipné, že?)? Určitě pěknou řádku dalších projektů. A my doufáme i v další společný projekt s Drakem, který již byl tak trochu avizován.