Ze streetwearu do luxusu. MMW je dalším členem Been Trill, který se dostává do vedení luxusního oděvního domu

Když se v březnu 2018 stal Virgil Abloh kreativním ředitelem pánského oddělení Louis Vuitton, celý módní svět vstal ze židlí. Pro módu to znamenalo jistý milník, který otevřel dveře luxusních domů pro kreativce z pole streetwearu a urban culture. Stejnými dveřmi prošel před pár dny i Matthew M Williams. Nastupuje jako kreativní ředitel do Givenchy a není to už žádný šok.

Tak jako Virgil Abloh, ani Matthew M Williams (MMW) nemá odbornou módní průpravu. To ale není jediné, co mají společné. Oba byli členy kolektivu Been Trill (pokud nevíš, co je Been Trill, doporučuju si doplnit znalost – na internetu najdeš spoustu informací) a pracovali v týmu Kanyeho Westa. Každý z nich vybudoval svůj vlastní brand, vytvořil si pevnou pozici ve streetwearové kultuře a jejich jména provází rostoucí kult loajálních sledujících. A právě jejich reputace, spojená s jejich ikonickou minulostí, byla jedním z faktorů, díky kterým se jim dostalo této výjimečné příležitosti.

View this post on Instagram

Deciding on music before the show

A post shared by Matthew M Williams (@matthewmwilliams) on

Matthew M Williams se narodil v Chicagu, ale důležitou část svého života strávil v Kalifornii. Kromě spolupráce s Kanye Westem měl svého času na starost osobní i umělecký šatník Lady Gaga, se kterou byl krátce ve vztahu. Svoji estetiku si upevnil během éry Been Trill a v roce 2015 založil dámskou značku Alyx (nyní 1017 ALYX 9SM). Až o dva roky později představil první pánskou kolekci. Mezi fanoušky se rychle zařadila Bella Hadid nebo Travis Scott a značka se brzy dočkala svého boomu.

MMW má za sebou několik spoluprací s high endovými značkami jako Dior, Moncler nebo Mackintosh. Givenchy však bude jeho první sólovou kolekcí pod luxusní značkou na stejné úrovni.

Módní průmysl si už na podobné spolupráce zvyká. Tradiční oděvní domy staví do svého čela úspěšné vzory mladé generace, jako v případě Dior – Kim Jones, Louis Vuitton – Virgil Abloh, Givenchy – Matthew M Williams, Kara – Jan Černý, a doufají tak ve světlou budoucnost.

Koho podle tebe čeká podobný kariérní postup? Dočkáme se stejného osudu i v případě Herona Prestona, jednoho ze zásadních členů Been Trill?

Pro další inspiraci a ideas mě sleduj na Instagramu a Twitteru.