Top sneaker releasy z období karantény

Na období, které jsme trávili pendlováním mezi pokojem a ledničkou, budeme každý vzpomínat různě. Někdo během karantény objevil nový ideál svého životního stylu, někdo se pro změnu extrémně nudil už od prvního dne. Kdo měl ale zajištěný přísun zábavy, byli sneakerheadi, pro které bylo období karantény jako pro houbaře les týden po slejváku.

Abychom se časově pochopili, možná už trošku nadužívaným pojmem karanténa máme na mysli období od března do června, kdy se na většině zasažených území stihly zavést a časem i uvolnit nejrůznější druhy restrikcí. V téhle době vyšla spousta dlouho očekávaných, povedených i poměrně bizarních modelů, takže bylo rozhodně co sledovat. Internetové raffly byly zároveň denně plné nedočkavých fanoušků sneakers, ale i resellerů a botů snažících se chytit ty nejcennější páry s vidinou tučného výdělku.

A teď už samotný seznam, který kombinuje nejpovedenější colorways tradičních releasů, spolupráce na populárních modelech, ale i úplné novinky, jež v určitých případech zvedly nadšenou vlnu diskuzí o budoucím směřování sneaker kultury.

Air Jordan 1 Royal Blue

Release Date: 23. květen 2020

adidas Yeezy 700 V3

Release Date: 11. duben 2020

adidas Yeezy Slides

Release Date: 16. duben 2020

Nike x Stüssy Air Zoom Spiridon Cage 2

Release Date: 15. březen 2020

Air Jordan 1 Hi Zoom Air

Release Date: 14. březen 2020

Ben & Jerry’s x Nike SB Dunk Low

Release Date: 23. květen 2020

Adidas x 424 Shell-Toe Shoes

Release Date: 8. květen 2020

Fear Of God ESSENTIALS x Converse Chuck 70

Release Date: 26. březen 2020

Poslední měsíce ale kromě pokladů mnoha botníků přinesly i několik novinek, které to od části veřejnosti poněkud schytaly, a to ani některé z nich nestihly vyjít. Na druhou stranu můžeme být alespoň rádi, že kromě často opakovaných siluet vycházejí i naprosto netradiční kousky.

Rick Owens x adidas Springblade

adidas Yeezy Foam Runner

Balenciaga Zen