Sneaker King NBA PJ Tucker a jeho nejlepší tenisky v této sezóně

Pokud se kovaného fanouška NBA zeptáš na to, komu patří koruna největšího sneaker kinga v lize, bezpochyby ti odpoví, že PJ Tuckerovi. Momentálně 35letý hráč Houstonu Rockets byl draftován Torontem v roce 2006. Každopádně rok potom, co se ohřál na lavičce Raptors, byl poslán do Evropy, kde strávil několik let. Za tím, co mu angažmá v Izraeli, Ukrajině nebo Řecku vyneslo spoustu úspěchů a ocenění, po svém návratu do NBA v roce 2012 se tento playmaker dočkal pouze dvou postupů do playoff, a to právě v dresu Rockets.

PJ sice nestřílí za zápas 30 bodů, ani ho nenajdeš v highlightech, jak smečuje přes obránce, každopádně v NBA si i tak dokázal vybudovat status ikony, a to díky jeho obří vášni ke sbírání tenisek, za kterou by se nemusel stydět ani DJ Khaled. Tak například v sezoně 2017/18 se PJovi podařilo za tenisky utratit přes 200 000 $ a na kurtu trhnout rekord, když v pouhých 17 zápasech playoff protočil rovných 22 párů! Sám hráč se pak v mnoha interviews svěřil s tím, že denně každé 3-4 hodiny tráví na telefonu sháněním grailů pro jeho osobní sbírku. Určitě tě zajímá, kolik PJova sbírka v tento moment obsahuje kousků, bohužel, konkrétní číslo se nedozvíš, jelikož PJ svoje tenisky neustále prodává, nebo daruje. Každopádně výsledný počet by se údajně pohyboval v řádech tisíců. A kde že jsou všechny páry skladovány? Obyčejný člověk má svoje tenisky uložené v botníku nebo na poličce, PJ pro ně koupil rovnou celý dům. Mimo to, některé páry dosahují hodnoty vyšší než 20 000 $ a jsou jedinými modely na světě, takže o statusu sneaker kinga v rámci NBA nelze pochybovat.

Hráči v NBA na zápasech rádi nosí nové tenisky a málo kdo odehraje více zápasů s použitými a starými kousky. PJ Tucker však v tomto ohledu dosahuje úplně nového levelu a vozí si na venkovní šňůru utkání tašku, která pojme celkem 18 párů tenisek. Tahle taška je obvykle součástí každého týmu, který tak přepravuje všechny tenisky svých hráčů, PJ ji však má celou sám pro sebe, aby mohl i několikrát za zápas protočit různé modely.

No a jelikož už PJ nechce pro svoji sbírku kupovat další dům, rozhodl se na podzim v Houstonu otevřít vlastní shop, kde bude některé kousky ze své sbírky prodávat. Jelikož mnoho z nich měl na nohou pouze pár minut, bude se jednat o stále dobře zachované kousky, které navíc navštívily stadiony některých týmů NBA. Takže pokud se teda chystáš do Ameriky a jsi fanouškem sneakers, na tvém travel bucket listu nesmí chybět Houston a PJ Tuckerův shop.

Pokud tě zajímá víc o PJovi a jeho teniskách, mrkni na jeho nedávnou návštěvu v Complexu. A jak jsem slíbil, pod článek přidávám výběr těch nejzajímavějších tenisek z letošní pozastavené sezóny, ve kterých se PJ objevil na kurtu. Najdeš mezi nimi spoustu rare kousků, kolaborace různých značek, siluety jeho protihráčů nebo speciální customy pro uctění Kobeho památky.

OFF-WHITE x Air Jordan 5

Nike Air Huarache ’08 “Glow in the Dark Tour”

OVO x Air Jordan 11

EnspireThem x Nike KD 12

DJ Clark Kent x Nike LeBron 8 “112”

Air Jordan 6 “Travis Scott”

Nike KD 12 “Aunt Pearl”

Air Jordan 5 “Fresh Prince” Friends & Family

Converse All-Star Pro BB

Nike Kobe 7 „Rip Kobe“