Recenze: RMR – Drug Dealing Is A Lost Art

Přijít dnes s notnou dávkou originality na americkou hudební scénu je opravdu nelehký úkol. Tamější trh je nemilosrdný a málokomu se podaří zaujmout, natož uspět. A najednou se objeví někdo jako RMR (jeho jméno vyslovujte jako rumor, tedy fáma), natočí úplně první videoklip Rascal, a ten se prakticky přes noc stane virální záležitostí. A tak bylo na čase dát dohromady co možná nejrychleji celý projekt.

RMR je mužem mnoha kompromisů. Maskuje svou tvář a v klipech mává střelnými zbraněmi. Zároveň má ale opravdu líbezný hlas a projev, přitom ve svých textech mluví o prodeji narkotik nebo lásce k diamantům.

V takovém tematickém duchu se vlastně nese celé EP Drug Dealing Is A Lost Art. Není to RnB v pravém slova smyslu, není to ani country (ze kterého vychází právě singl Rascal, jenž je cover verzí známého hitu Bless The Broken Road od americké kapely Rascal Flatts). RMR zkrátka a dobře přišel s vlastní fúzí líbivého a zajímavého zvuku, který si určitě získá množství fanoušků po celém světě.

Hit za hitem?

Právě hitový potenciál jeho písní je velkým tahounem. Dokonale chytlavou melodií vás pohltí hned první záležitost Welfare, na které hostuje Westside Gunn. RMR tady vypráví o tom, jak sám sobě slíbil, že už nikdy neprohraje, protože jeho máma je závislá na sociální podpoře a on už chce klíče od nového mercedesu. Klasická rapová témata a klišé, tentokrát ale v poměrně hodně originálním podání.

Nechybí tady ani další již před nějakou dobou vydaný singl Dealer. Kromě originální verze navíc i v remixu s Futurem a Lil Babym. Stejně tak se remixu dočkala i věc Rascal, tu zase hostuje Young Thug.

Navíc se ještě dočkáváme dalších čtyř nových záležitostí, z nichž vyčnívá Nouveau Riche. Silný kytarový riff a velmi energická atmosféra vás zkrátka pohltí už na první poslech. RMR rozhodně už nyní prokázal, že umí doručit hit. Hudebně by se mohl zařadit někam mezi umělce, jako jsou Post Malone nebo třeba Lil Nas X. Zároveň by ale svými gangsta texty mohl oslovit také úplně jiné publikum. Nyní se mu konečně dostává ochutnat života, který dle vlastních slov vždy chtěl. A my mu můžeme jen držet palce.

Hodnocení: 7/10