Recenze: Future – High Off Life

Řekněme si to narovinu – Future je stále jedním z nejpracovitějších rapperů na americké scéně. V poslední době možná nebyl krom hostovaček tolik vidět, s novou deskou High Off Life by ale měl být jakýkoliv deficit bohatě vynahrazen.

Rozdíly mezi studiovým albem, mixtapem, nebo EPčkem se dnes už docela slušně překrývají. Nicméně to neplatí v případě už osmého alba High Off Life, které Future pustil do světa 15. května 2020 a splňuje všechny požadavky toho, jak by aktuální rapové album mělo vypadat.

Tento projekt je již osmým Futureovým albem a v roli výkonného producenta se na projektu tentokrát opět podílel jeho dvorní DJ Esco. A když si vzpomeneme například na projekt 56 Nights, je jasné, že se bude jednat o velkou věc.

Přehlídka hvězdných hostů

21 nových skladeb a stopáž přesahující 70 minut čistého času. Megahit Life Is Good (na featuringu Drake) jste už nejspíš slyšeli, bangerů je tady ale celá řada. Velký hitový potenciál má záležitost SolitairesTravisem Scottem nebo Harlem ShakeThuggerem.

Mezi hosty dále můžeme slyšet Lil Uzi Verta, Lil Durka nebo třeba Meek Milla. Po delší době se předvedl i Futureův mladý chráněnec Doe Boy.

A co produkce?

Nebyl by to snad ani Future, aby tady chyběla stará dobrá garda producentů ve složení Souhtside, Wheezy nebo TM-88. Nechybí ale třeba ani ATL Jacob nebo Will-A-Fool.  Druhý jmenovaný spolupracoval s rapperem už v roce 2010 a staré vazby očividně nechřadnou.

Organizovaný chaos

Pokud jde o témata a skladbu tracků. Future je věrný svým kořenům. Návykové látky, život v luxusu a neochvějné sebevědomí – to jsou stavební kameny celé jeho tvorby. Pokud máte rádi rap, kde padá název jedné luxusní značky nebo auta za druhým, jste tady správně.

Futureova rutina ve studiu je zkrátka nenapodobitelná. Někdy to zní jako geniální freestyle, který někdo nakonec složil do podoby hotové skladby, jindy zase jako do detailu propracovaný mistrovský kousek. Rapper si je ale zatraceně dobře jistý v kramflecích.

A i když jsou dnes v trendu spíše kratší skladby a projekty, toto opravdu není ten případ. Future je zkrátka a dobře stále jedním ze vztyčných bodů a pilířů rapové scény (nejen) v Atlantě.

Hodnocení: 7/10