Recenze: Drake – Dark Lane Demo Tapes

Status globálního hudebního fenoménu Drakeovi už asi nikdo nikdy neodpáře. Někteří mu sice nemůžou přijít na jméno a obviňují ho, že bez skrupulí parazituje na jednom hudebním stylu za druhým, ale jeho fanouškovská základna se rozrůstá každým dnem. A není se vlastně ani čemu divit – tak univerzální umělec s velkým charismem se objeví maximálně jednou za generaci. Ať už jde o striktní rap nebo spíše zpívané linky, Drizzy Drake to prostě má v malíku.

Na svém nejnovějším projektu Dark Lane Demo Tapes dostáváme po čase opět ochutnat jeho rapovou personu. Nejedná se vlastně o nový projekt v pravém slova smyslu, spíše o výběr materiálu, který se umělci válel někde v archivu. Položme si ale ruku na srdce – jednalo se o docela příjemné zpestření karantény.

Tenhle mixtape se objevil dost překvapivě – asi jako to bylo před pěti lety s počinem If You’re Reading This It’s Too Late, který dodnes patří k těm nejzajímavějším zářezům Drakeovy diskografie. Tentokrát se objevuje tracklist o čtrnácti stopách a mezi hosty najdete Playboy Cartiho, Chrise Browna, Futurea nebo třeba Young Thuga.

To nejlepší z archivu

I když se jedná o různé „zbytky“, které Drake během let nahrál, rozhodně nečekejte nějaký odpadní materiál. Záležitost Toosie Slide se už mezitím stala celosvětovým hitem a ovládla nejen sociální síť Tik Tok. Drake to zkrátka opět vyhrál.

Kromě pěkných tanečků tady najdeme i slušně hluboká témata. Na skladbě When To Say When se opět dočkáváme mistrného storytellingu (snad jen tedy doufejme, že pochází z Drakeova pera) a velmi nás baví i track Not You TooChrisem Brownem nebo Pain 1993, Jedná se o poctu módnímu stylistovi Ianu Connorovi, který ma za sebou spolupráci třeba s Wizem Khalifou.

Co bude dál?

Drake už v nedávné minulosti několikrát prohlásil, že aktuálně pracuje na svém životním albu. Toho se samozřejmě už nemůžeme dočkat a tento mixtape funguje jako příjemné zkrácení dlouhého čekání.

Hodnocení: 5/10