Pokračování The Last of Us je tady

Druhý díl jedné z nejlépe hodnocených příběhovek z roku 2013 vychází už tento pátek, tedy 19. 6. Hra The Last of Us, za kterou stojí vývojářské studio Naughty Dog a Sony, se se svým srdcervoucím gameplayem a své jedinečné atmosféře zaryla do vědomí mnoha hráčů. Stejně jako první díl, i ten druhý bude exkluzivitou pro hráče konzolí PlayStation 4, taktéž i pro brzy vycházející PlayStation 5.

Narozdíl od prvního dílu, ve kterém jsi mohl hrát z pohledu vousatého sympaťáka Joela po boku mladé dívky Ellie, v nadcházejícím pokračování budeš mít možnost hrát právě za Ellie, z jenž už se stala devatenáctiletá neohrožená slečna. Vychována v postapokalyptickém světě čelí nástrahám a podrazům od všeho možného, co tahle skvělá hra může nabídnout.

První díl se odehrává okolo roku 2033, tudíž 20 let potom, co po celém světě vypukl zmutovaný virus známý jako Cordyceps fungus, který po chvíli lidské hostitele mění na takzvané “Infected“, tedy nakažené bytosti podobné zombies. Po chvíli hraní zjistíš, že Ellie je vůči tomuto smrtelnému viru imunní, tudíž právě ona by mohla být klíčem k vytvoření antiviru a zachráně celého lidstva. Ellie společně s Joelem se po celý gameplay snaží najít rebelskou skupinu Fireflies, která by mohla právě díky Ellie superschopnosti zastavit tuhle šílenou pandemii. Po dlouhé době neustálého hledání konečně Fireflies najdou, pro vytvoření protilátky se ovšem musí odoperovat část Ellie mozku, což by vyústilo v její smrt. To Joel nemůže dopustit, proto se probojuje až do operačního sálu, rychle vezme bezvědomou Ellie do náručí a uteče. Když se potom dívka v jeho autě probere, poví jí, že Fireflies už našli spoustu imunních jedinců, bohužel ale nedokázali najít antivir, i když to není pravda. Lže však pouze pro to, že nechce nechat Ellie zahynout, protože ví, že sama by se klidně obětovala.

Připrav si svou virtuální peněženku, předobjednávat můžeš už teď na PlayStation Store za 1799 korun. První díl byl naprosto úchvatný a pokud se i další část bude držet ve stejných stopách, máme se opravdu na co těšit. Jestliže jsi fanouškem příběhových her, The Last of Us Part II by ti určitě nemělo uniknout.