NBA Hardwood Classics – kolekce, která oslavuje rozbití rasové bariéry v NBA

Kolekce Breaking Down Barrier vyjadřuje respekt a oslavuje odkaz prvních tří hráčů, kteří zbořili bariéru okolo barvy kůže a dostali se do NBA. Nat Clifton, Chuck Cooper a Earl Lloyd roku 1950 zbořili rasovou hranici a přispěli tak k začlenění tmavých hráčů do týmů ligy. O celých 70 let déle kolekcí Hardwood Classics oslavujeme jejich odkaz, který po sobě v NBA zanechali. Celá kolekce se uvedla ve dvou modelech Converse Pro Leather a Chuck 70. Colorways byly vybrány na počest týmům, které pomohly těmto hráčům to dotáhnout tak daleko. Řeč je o New York Knicks, Boston Celtics, Washington Capitols a Detroit Pistons

První z trojice byl Nat Clifton. V roce 1950 už mu bylo 28 let, ale i přesto se dokázal do NBA dostat. Jako první podepsal smlouvu s Knicks. Hned v prvním roce jako rookie zvládl dotáhnout Knicks do finále NBA a v jeho 34 letech byl jmenován ligou jako NBA All Star. Jeho poslední aktivní sezónu odehrál za Pistons. 

Druhým je Chuck Cooper. I on pomohl k prolomení oné bariéry a podepsal smlouvu se Celtics. Za Celtics hrál 4 roky, poté se stěhoval k Hawks a kariéru ukončil stejně jako Clifton i Lloyd u Pistons. Ačkoliv všichni ukončili svou kariéru v NBA u Pistons, na hřišti, v jednom týmu se spolu nepotkali.

Posledním z trojice je Earl „Big Cat“ Lloyd. Svou pouť NBA začal jako nejmladší z těchto tří, bylo mu 22. Jeho kariéru můžeme rozdělit na tři části. První část byl začátek kariéry v dresu Capitols, kde vlastně působil nejmenší část jeho tažení. Po jednom roce se stěhoval do druhé fáze, do týmu Syracuse Nationals, kde strávil 6 let a roku 1955 zde i vyhrál titul. Třetí fází byl samozřejmě přestup k Pistons. Zde strávil dva roky a po kariéře zde dokonce rok trénoval.

Celá kolekce Converse x Hardwood Classics je věnována právem těm, kteří se zasloužili o rozbití rasové bariéry v NBA a za to jim patří uznání a respekt. Celý pack je mimořádně nabitý a Clifton, Lloyd i Cooper by byli pyšní na svoji práci.