Dvě RnB lahůdky, které si nemůžeme nechat pro sebe!

Dvě bohyně. Jedna už je legenda, druhá teprve bude. Obě nedávno nahrály koncerty tak krásné, že se o ně prostě musíme podělit. Pokud milujete nádherné hlasy a čistou, upřímnou hudbu, čtěte dál.

H.E.R byla ze začátku nejvíc tajemná. Tahle mladá supertalentovaná zpěvačka byla nejdříve jen grafika na Instagramu. Cože? Ano, přesně tak! Velká hudební jména jako Alicia Keys, Usher, Pusha T a mnoho dalších sdílelo nicneříkající cover. Tím vyvolali nejen velkou pozornost, ale samozřejmě také spoustu otázek.

Psal se rok 2016 a H.E.R vydávala své debutové EP H.E.R Volume 1. Hudební fanoušci nevěděli v podstatě nic, jen se rychle zamilovali do překrásného hlasu a talentu, který by poznal i pařez. Až později se ukázalo, že H.E.R je mladá, dnes dvaadvacetiletá, zpěvačka a hudebnice, která vydává na stejném labelu jako Alicia Keys.

Před pár dny zahrála H.E.R živě pro iHeartRadio Living Room Series krátký koncert a překvapila hned několikrát. Nejdříve zbrusu novým songem I Cant Breath, který se samozřejmě zaobírá aktuální situací v Americe. A pak třeba originální předělávkou songu Boulevard of Broken Dreams – původně od Green Day, které prý poslouchala jako malá holka. Užijte si tohle hudební pohlazení!

Druhá lahůdka je úplně čerstvá. Alicia Keys konečně zahrála a zazpívala v rámci oblíbené série NPR Tiny Desk Concert. Tyhle koncerty jsou populární hned z několika důvodů. Krásně nahrané a kamerou zabrané vystoupení v malém intimním prostoru s pár málo fanoušky, ale s o to větší atmosférou, prostě musí hudebního nadšence dostat do kolen.

Navíc v téhle sérii vidíte jen opravdovou kvalitu. Ať už jde o legendy typu Wu-Tang Clan, Coldplay etc. nebo nová jména jako Snoh Alegra, vdycky se můžete těšit na opravdový hudební zážitek. Na tak malém prostoru se prostě nic neschová. Buď umíte nebo ne.

A Alicia Keys umí, to víme. Stejně jako H.E.R – i Alicia zahrála úplně novou věc. Jmenuje se Gramercy Park a objeví se na chystaném albu ALICIA. Nechyběla ani píseň Underdog, nedávno věnovaná všem lékařům, sestřičkám a vůbec všem, kdo se podílejí na boji proti Covidu. Měla by se objevit na stejné desce. Celý set zakončuje megahit Fallin v provedení, které způsobuje husí kůži i tam, kde jste jí nikdy neměli. Není, co dodat. Alicia Keys, její band, dva backvokalisté a čistá nádhera. Enjoy!