5 gramů – #random

Dnešních 5 gramů bude trochu víc #random, a bude to taky tak trochu 6 gramů. Nemají žádné konkrétní téma, ale všechny svým unikátním způsobem reflektují současnost. Čeká tě trocha moderního umění, fotografie i módy.

@robertgallardo strávil část svého života po boku A$AP Mob. To ale s jeho současnou tvorbou moc nesouvisí a použil jsem to spíš jako attention catcher (sorry not sorry). Jeho myšlení staví zrcadlo současné konzumní společnosti a sociálním sítím, takže svým obsahem je velmi blízko naší generaci. Předělaná loga známých značek, provokativní hesla a otázky. To všechno vede k zamyšlení nad hodnotami dnešního světa. Doporučuji si najít čas a chvíli scrollovat jeho feedem, protože forma jeho myšlenek se průběžně mění.

View this post on Instagram

a chart that reveals a lot about my process

A post shared by Robert Gallardo (@robertgallardo) on

@jankalab aka Cakes aka Splash aka Point se původně dostal do širšího (a hlavně mého) povědomí jako graffiti writer a street artist. Od graffiti se plynule posunul k práci s prostorem v podobě menších i větších uměleckých skulptur (jeho Pointíci a další formy trojrozměrného street artu pořád přežívají na několika místech v Praze). V současné chvíli je jedním z renomovaných českých umělců a jeho tvorba patří galeriím a sběratelům umění. Jeho obraz si pořídím, až budu zařizovat svůj dům.

@laurentsegretier je mistr portérů a jeho fotografie mají velmi specifickou atmosféru. Ovlivněný moderními technologiemi a prostředím plného reklamy, vytváří tento mladý fotograf vlastní pohled na svět.

View this post on Instagram

VVS

A post shared by Laurent Segretier (@laurentsegretier) on

U fotografického obsahu bych ještě zůstal. Duo @ladislav_kyllar a @silvia_arsenie je pro mě za poslední dobu jedním z nejzajímavějších objevů české módní fotografie. Fotky Ladislava Kyllara na mě působí zároveň trochu staře, trochu obyčejně a trochu creepy, a právě díky této kombinaci mě tolik baví. Hodí se k estetice značek jako Balenciaga nebo Vetements. Ty se mimo jiné v jeho fotografiích hojně objevují v podobě skvělého stylingu, který má u jeho fotek často na starost právě Silvia. Překvapením pro mě byl Ladislavův nedávný photoshoot s Nik Tendem.

@ky._.gi = originalita, inspirace, revoluce. Střihy, barvy a materiály, které u současných značek běžně neuvidíš. Troufnu si říct, že to je favorite brand of your favorite designer. Osobně doufám, že nás v budoucnu čeká více značek s podobným přístupem, a méně značek postavených na Gildan trikách.

Co je 5 gramů, jaké jsou moje motivy a co dalšího čekat od této (ne)pravidelné série se dočteš v prvním díle. Pro další inspiraci a komenty mě sleduj na Instagramu a Twitteru.