5 gramů – #cz & #sk

Pravidelně ti v rámci 5 gramů představuji výběr různých instagramových účtů, které mě zrovna baví. Většinou se jedná o zahraniční účty, ale ne vždy je potřeba chodit pro inspiraci a kvalitní obsah tak daleko. Proto jsem se rozhodl, že se budu častěji věnovat i našim končinám a v dnešním díle se zaměřím výhradně na české a slovenské kreativce.

@fekefekete sleduji už delší dobu. Získala si mě svými černobílými fotografiemi, mezi kterými dominovaly portréty. Její fotky pro mě představují autentický dokument o nespoutaném mládí. Fotky najdeš na @portfolio.fekete

Už si ani nevzpomínám, kde jsem se s @thomaspurple poprvé setkal. Dost možná to bylo právě na Instagramu. Kromě foto editoriálů s československými artists nebo fotoreportů z parties, má i skvělou sadu fotek z událostí jako MBPFW nebo KVIFF.

View this post on Instagram

ROBERT PATTINSON #robertpattinson @kviff #kviff

A post shared by Tomáš Fiala (@thomaspurple) on

Speciální pozornost si zaslouží nejvíc fresh skater z Brna @diosmiositsjorge. Styl ke kvalitnímu skateboardingu patří a Dan ho má na skejtu, i mimo něj. Jestli jsi četl mých 5 gramů o skateboardingu, možná si vzpomeneš na partu okolo Janucci, ve které má právě Dan prsty.

@krystof_dolezal_ je jedním z nejvýraznějších Jan boys, nejnovější člen @explicitevent a taky jeden z mých nejzásadnějších objevů na poli videa a motion designu, za poslední dobu. Kryštof má před sebou slibnou budoucnost a já se těším na všechno, co nás od něj v budoucnu čeká.

Dnešní díl uzavřu mladým kameramanem, kterým je Šimon Černík aka @saymondryksiak. Točí hudební klipy, aftermovies z různých typů eventů a zvládá i režii vlastních videí.

Co je 5 gramů, jaké jsou moje motivy a co dalšího čekat od této (ne)pravidelné série se dočteš v prvním díle. Pro další inspiraci a ideas mě sleduj na Instagramu a Twitteru.