Travis Scott a jeho spolupráce s Fortnite

Oblíbený rapper a dnes už téměř ikona současného streetwearu Travis Scott se spojil s hrou Fortnite, kde jsme mohli přímo ve hře živě sledovat jeho virtuální sérii pěti koncertů nazvanou Astronomical Tour. Eventu se v jednu chvíli zúčastnilo přes 12,3 milionu fanoušků, čímž Scott překonal dosavadní rekord 10,7 milionu, který držel známý americký DJ Marshmello z jeho koncertu z únoru roku 2019. Tour doprovázel debut nového singlu THE SCOTTS, který vznikl ve spolupráci s Kid Cudim, přičemž o ohromující cover se postaral slavný umělec KAWS. Klip, který má nyní na YouTube už přes 25 milionů zhlédnutí, je vizuál přímo z koncertu.

Mimo vydání tracku a nových skinů do Fortnite nám Astronomical Tour přinesla i kolekci v kolaboraci právě s oblíbeným battle royale hitem. Ta zahrnovala spoustu motivů triček a mikin, mnoho doplňků jako jsou například čepice, kšiltovky a batohy. Vyjma oblečení byly dostupné i podložky pod myš, akční figurky, láhve svítící ve tmě, kufříky a ručníky. Nejvíce bizarním předmětem celé kolekce byla pravděpodobně plastová zbraň NERF.

Ať už se vám tato spolupráce líbila nebo ne, vzhledem k číslům sledujících nelze z marketingového hlediska říct, že by byla špatná. Ať už pro Travise či pro Fortnite to byla zcela jistě skvělá reklama, o které bude ještě dlouho slyšet.