Sole Origins aka travel guide pro sneakerheady

Vlastně ani nemusíš být sneakerhead. Příběhy tenisek, které ale denně nosíš, často vydají na hodně dlouhé povídání. O čem? Tak třeba o významu jejich barev, motivů nebo neobvyklých tvarů. Spousta z těchhle prvků, které dělají z tenisek něco jedinečného, často odkazují na města původu nebo místa, kde teniska doslova ovlivnila či dokonce stvořila celou subkulturu. Vem si třeba Run DMC a adidas Superstar – příběh, kdy skupina rapperů proměnila pouhou tenisku v kult a nahrála o ní track, který na koncertech zpaměti zpívaly zaplněné stadiony.

Protože cestování je teď hudba budoucnosti, řikali jsme si, že je ideální čas trochu se přiučit v souvislostech mezi teniskami a místy jejich původu nebo největšího vlivu. Proto jsme ti chtěli představit dokumentární sérii Complexu s názvem Sole Origins. Je to vlastně takový travel guide pro milovníky tenisek. Najdeš v něm spoustu zajímavostí, které nejenže možná změní pohled na tvůj oblíbený model, ale třeba i na celou sneaker culture jako takovou.

Až se konečně situace vrátí k normálu, pomalu ani nebudeš vědět, kam vyrazit dřív. Proto ti na konec přikládám několik epizod, se kterými můžeš začít. Dozvíš se v nich třeba o nepředstavitelném vlivu Michalea Jordana na Chicagskou kulturu, v čem zaručeně zaujmeš při cestě do New Yorku nebo co tenisky znamenají pro UK grime. Zbytek dílů už najdeš na YouTube kanálu Complex.