Jan Černý zúročil zkušenosti ze stáže v Louis Vuitton. Ve virtual show představil pletené svetry, kolekci šperků a nové prestižky

Kolekce FW20 Jana Černého se ze zrušeného pražského fashion weeku přesunula do virtuálního prostředí, a představila se tak formou livestreamu. Jaká byla jeho první kolekce po roční pauze a jak se v jeho tvorbě odrazila půlroční stáž v pařížském ateliéru Louis Vuitton, kde pracoval pod vedením Virgila Abloha?

Kolekce se inspirovala filmem Tenkrát v Hollywoodu od Quentina Tarantina. Přebírá jeho krásu, barevnost a dává si záležet na prožívání přítomného okamžiku. Odráží kontrasty třpytivého hollywoodu a bohémských hippies.

V porovnání s Janovou kolekcí z minulého roku je vidět spousta souvislostí. Acidové tie-dye vzory ale tentokrát doplnily i pletené svetry, které jsou adepty na další výrazný piece značky JAN. Kožený KARA trench coat odkazuje svojí estetikou na kožený kabát z FW19 a zároveň přitahuje pozornost na budoucnost značky KARA pod kreativním vedením Jana Černého. Výrazný oblek z minulé kolekce obletěl díky Gigi Hadid celý svět a FW20 pro něj vytvořila modro-bílého nástupce. Celkový tailoring působí však propracovaněji a objevuje autentické umístění švů. I přes svoji hravost působí současná kolekce dospěleji a posouvá se zase o krok blíže ke světové módě.

Kolekce je tentokrát doplněna i o ucelenou sérii stříbrných šperků ze spolupráce Ondřej Stára x JAN. Kromě prstenu, který byl představen ještě před přehlídkou, byl k vidění i další typ prstenu, náhrdelníky, náušnice a brože.

Fanoušci spolupráce PRESTIGE x JAN musí skákat radostí, protože virtual show představila 6 nových colorways v decentních pastelových barvách i ve výrazném lesklém provedení. Po běžícím páse se navíc prošla i nová high-top silueta.

Nostalgický nádech virtual show se potkal s Janovou vizí současného menswearu a za zvuku futuristického soundtracku, který produkoval NobodyListen a The Musa, tak uzavřel pomyslný časový trojúhelník s těžištěm v přítomném okamžiku.

První kousky z přehlídky jsou v prodeji v The Room a v prodeji je i pár posledních kusů stříbrného prstenu.

Photo credit: Benedikt Renč

Pro další inspiraci a ideas mě sleduj na Instagramu a Twitteru.