Girls edition: 9 desek, které jsem poslouchala v karanténě

Potom, co Radim s Dominikem nasdíleli svých 9 desek, které poslouchali v karanténě, musí prostě přijít na řadu holka s čistě holčičí selekcí. A jó, i přesto, že tento článek měl na kluky navazovat, tak to časově nevyšlo, ale mně přišla škoda o tom nenapsat. Přece jenom holek v Magu napočítáš na prstech jedné ruky a ruku na srdce – o holčičí tvorbě taky moc nemluvíme. Můj výběr bude zahrnovat věci, které ti dodají náladu a dobře se u nich soustředí. Tak jdeme na to?

1. Leikeli47 – Wash & Set

Karanténa byla pro mě moc dlouhá a moje nálada šla často od momentu vykopání se z postele hodně rychle z kopce. Když to nastalo, okamžitě jsem si pustila album Wash & Set od Leikeli. Protože její dynamické beaty tě okamžitě probudí a její hravé texty ti zůstanou v hlavě pěkně dlouhou dobu. Album Wash & Set je její první a dokonale v něm ukázala kus sebe. Kreativní, trochu záhadnou holku s rytmem v krvi, která se ve svých textech nebojí promluvit. 

2.   IAMDDB – Hoodrich Vol. 3

Britská rapperka nebo bohyně? Pro mě nejspíš obojí. Dianu De Brito aka IAMDDB jsem měla možnost slyšet minulý rok v létě na Grapu a musím říct, že od té doby není playlist, ve kterém by nebyla. Ej, no dostala se i sem. Mixtape Hoodrich Vol. 3 mám naposlouchaný od začátku do konce a miluju ho. Ten temně zabarvený hlas rezonující na konci každé sloky v tobě začne probouzet tu “bad girl”, a je to prostě něco, proč si IAMDBB zamiluješ na první poslech. 

3.   YAEJI – EP2

EP2 od YAEJI si pouštím, když se potřebuju soustředit a nakopnout se při práci, protože elektronika s prvky housu, hip hopu a občasnou korejštinou je přesně to, co pomáhá. 

4.   H.E.R. – H.E.R.

Můj nejčerstvější a nejnovější objev. A ač se jedná o desku, která řeší samé post-break up témata, tak se u ní dokonale uklidníš. Upřímně se ani nebojím nazvat toto album jako dokonalou ukázkou dnešního R&B. Co si o tom myslíš ty?

5.   TOKiMONSTA – Lune Rouge

Až si na Spotify budu dělat playlist „potřebuju psát články vol. 2“, tak se z 80 % bude skládat z alba Lune Rouge. Další elektronika, u které se soustředím na 100 %. Ještě aby ne, když hned na prvním tracku tě dostane skvělý part s elektrickým violoncellem a na dalších zase parádní vokály. 

6.   Rihanna – Good Girl Gone Bad

Co by to byl za holčičí selekci, kdybych do ní nezařadila album od Rihanny. Album, na kterém se podílel JAY-Z, Timbaland nebo Justin Timberlake. Album, kterým jasně dala najevo, že ta hodná, “malá holka”, která prorazila hity Unfaithful, Pon de Replay nebo SOS je pryč a přichází bad girl Riri. Album, které ovlivnilo celou jednu dekádu R&B. Album, které když si poslechneš v roce 2020, tak ti ani nepřipadá, že vyšlo v roce 2007. Btw. dodnes si pamatuju, jaký rozruch způsobil videoklip Umbrella a to, že se Rihanna ostříhala. Bravíčko tomu v té době věnovalo skoro půlku časopisu. 


7.   Annet X – X

O Annet už jsem ti jednou psala a kdo mě zná; ví, že kdybych ji tu nezmínila, tak bych svým výběrem lhala. Annet a její EP X zkrátka nemohlo chybět. Navíc někde jsem ti musela napsat to, jak Annet během karantény natočila 2 live performances, kde si hezky zaimprovizovala. A já jen doufám, že tento formát videí, (o kterých už jsem psala třeba tady) v Česku uvidíme víc.  

8.    Syd – Fin

Asi ti musí být jasné, že na R&B ujíždím víc než dost a debutovou desku Syd od zpěvačky Fin jsem zaregistrovala zhruba minulý rok. Líbí se mi na ni ten specifický hlas od Fin a to, jak si pohrává s prvky soulu, které dokonale uklidňují. 

9.   Missy Elliot – Miss E… So Addictive

Můj výběr uzavírá legenda holčičího rapu – Missy Elliot a její třetí deska Miss E…So Addictive, kterou produkoval Timbaland a najdeš na ni hity jako One minute Man ft. Ludacris nebo Get Ur Freak on. A podle mě psát ti o tom, proč jsem vybrala Miss E…. by bylo úplně zbytečné. Skoro jako představovat ti model adidas Superstar. 


Líbil se ti můj výběr? Dej mi vědět na mém Instagramu, budu ráda!