6ix9ine je zpátky ve hře. Koupíš si jeho merch?

Většina hudebních fans byla zvědavá, jak se 6ix9ine postaví ke své kauze. A jak bude znít nová hudba. Vyjádří se v novém singlu? Bude se omlouvat, jak mu doporučil Meek Mill? První odpovědi už jsou k mání.

Když se Tekashi dostal předčasně na svobodu, psalo se o tom, že prý slíbil soudci, že nebude trollit. To se rychle ukázalo jako nesmysl, více jsme o tom psali tady. Jedna z prvních věcí, do které se pustil, kromě trollení – byly nákupy. Hlavně aut a šperků. Ve vězení totiž neměl moc možností utrácet, přitom peníze na účet pořád chodily.

Chvilku to vypadalo, že si svým trollením “osahává” situaci, aby ji pak marketingově zvládl, co nejlépe a nestalo se to, co někteří (mylně) předpokládali – že jakožto snitch na rapové scéně skončil a neštěkne po něm pes. A nebyl to jen nejnovější single Gooba, který ukázal, že to je celé úplně jinak.

Za prvé – pověst práskače, krysy, snitche, vám dneska evidentně kariéru nezničí. Dříve by na rapové scéně bylo něco takového nemyslitelné. Ale rap je dneska mainstream a mainstream se chce bavit. Mainstream neřeší, mainstream si užívá. A 6ix9ine jako žijící meme je typickým produktem této doby.

Za druhé – opravdu zásadní vysvětlení přišlo až na Instagramu. Tekashi si dělá ze své krysí nálepky srandu proto, že nemá pocit, že by měl být loajální k lidem, které svou výpovědí dostal do vězení. V rekordním streamu, který během pár sekund sledovaly 2 miliony lidí, promluvil o tom, že naopak jeho bývalí parťáci porušili veškerou loajalitu, když ho okrádali, snažili se unést jeho (a prý i jeho matku), a tak dále.

Těch příkladů tam bylo více a vyplývalo z nich jedno – Tekashi necítí, že by těmhle lidem něco dlužil, že by se za ně měl jakkoliv postavit. Zní to logicky a fanouškům to bude nepochybně stačit. Jak to vezmou ostatní členové gangu a obecně lidé, kteří vyznávají “pouliční” morálku, to už je na nich a Tekashiho sekuriťácích.

Pokud měl někdo pocit, že 6ix9ine získá pobytem ve vězení nějakou pokoru, pletl se. Naopak se prohlásil králem New Yorku a s hrdostí prohlašuje, že práskal, vrátil se domů k balíku – a navíc dál funguje na rapové scéně, což z něj dělá žijící legendu ve čtyřiadvaceti letech. A něco na tom je, tady se opravdu přepisují pravidla hry. Jak už jsem zmínil, pro snitche nebylo v rapu místo. Bylo to absolutní tabu, které v těchto dnech padlo. A historie si to bude pamatovat.

Dalo se přepokládat, že 6ix9ine bude mít po návratu z vězení velkou pozornost. Ale ta čísla – dva miliony lidí na živém streamu Instagramu, přes 40 milionů views u nového videoklipu za 24 hodin nebo chain se žralokem (údajně) v hodnotě půl milionu dolarů, hovoří za vše.

“Rainbow” je zpátky ve velkém stylu a je úplně jedno, že single Gooba je v jeho kariéře spíš průměr. Celkově jde o zatraceně silný příběh. A ten prodává. Bude prodávat i merch, který je ke klipu Gooba aktuálně venku? Budou se k Tekashimu lidé hlásit i vizuálně?