The Last Dance: Poslední sezóna Jumpmana v Chicago Bulls

Fanoušci NBA mají po dlouhé době důvod k radosti. Nejlepší basketbalová liga světa se sice stále nerozběhla, ale menší náplast si připravila sportovní stanice ESPN společně s Netflixem. Ten totiž vyslyšel fanoušky a urychlil vydání premiérových dílů dokumentu „The Last Dance“, jenž mapuje mistrovskou sezónu Chicaga Bulls z roku 1997-98. Tento unikátní dokument přináší svědectví jedné z nejprestižnějších sezón chicagské dlouholeté dynastie, v čele s legendárním Michaelem Jordanem, který touto sezónou završil své působení u Chicaga.

Dokument fanoušky zavede do útrob šaten, tréninků, zápasů, osobních životů hráčů, zkrátka do centra dění tehdejšího hvězdného týmu Chicaga, který trenér Phil Jackson dovedl již k šestému titulu za posledních 8 let. Scénáristé při natáčení dokumentu údajně mluvili s více jak 100 lidmi, kteří byli svědky a přímými účastníky této hvězdné jízdy. Potřebovali totiž dostatek materiálu a dostat se blíže k Michaelovi Jordanovi tak, jako se to ještě nikdy nikomu nepovedlo. Výsledkem je více než 500 hodin záznamu, ze kterého vznikla 10dílná dokumentární série s názvem “The Last Dance”. Díky tomu se tak těš na dosud nezveřejněné záběry, včetně rozhovorů s tehdejším Jordanovými spoluhráči a legendami jako je Scottie Pippen, Dennis Rodman, Larry Bird, Magic Johnson nebo nynější trenér Golden State Steve Kerr. Mimo známých tvářích z prostředí NBA se v dokumentu objevili dokonce i bývalí prezidenti USA – Barack Obama a Bill Clinton.

The Last Dance ESPN Michael Jordan

Na první dvě epizody jednoho z nejočekávanějších sportovních dokumentů uplynulých let se můžeš už teď podívat na Netflixu. V následujících týdnech Netflix vydá další díly, kde uvidíš se maximálně realistický obraz poslední sezóny hráče, který změnil celou NBA a s týmem Bulls se zapsal do historie více než tučným písmem.