Supreme společně s Takashim Murakami bojují proti obětem koronaviru


Japonský umělec a návrhář Takashi Murakami se spojil s všemi známou skateboardovou značkou Supreme, aby spolu vytvořili speciální Box Logo tee, jehož všechen celkový výdělek půjde charitativní organizaci HELP USA, která pomáhá všem mladým lidem a rodinám ve finanční krizi, obzvlášť v této nepříznivé době, kdy koronavirus sužuje mnoho obyvatel po celém světě.

Není tomu poprvé, co Supreme přichází s podobnou věcí. V roce 2011 tento brand vydal Supreme Japan Relief Bogo – triko, jehož výdělek putoval japonskému Červenému kříži, aby pomohl obětem zemětřesení a tsunami ve stejném roce.

Takzvané “bogo” na bílém podkladu má zcela kultovní motiv plný lebek a květin zářících všemi barvami, jak jsme na to u Murakamiho prací zvyklí. Bohužel pro nás, triko je limitováno pouze pro Spojené státy a Kanadu, ostatní regiony mají smůlu. Drop byl 24. dubna, retail je 60 dolarů a kolik kusů bylo vyrobeno, není stoprocentně jisté. Jisté je pouze to, že resell tohoto kousku půjde raketovou rychlostí nahoru, což je, vzhledem k tomu, že jde o charitativní akci, trochu smutné.