Streetwear se dostává na catwalk už i v Česku?

Svou premiéru si 22. února odbyl nový koncept módních přehlídek s názvem Fashion Designer Show Brno, který si dal za cíl propojení návrhářů, nákupčích a fanoušků módy. Celý event se konal v historických sálech Staré radnice v centru Brna a tradiční formou přehlídky představil 6 československých návrhářů a značek. Oproti zaběhlým českým přehlídkám se v rámci prvního ročníku prezentovaly kromě klasické módy i české streetwearové značky. Český streetwear zastoupili William Ebut, Valery a SIAS PASSÉ a přinesli tak do klasické šablony českých přehlídek čerstvý vzduch.

William Ebut, kterého budou znát především OGs české sneakerhead komunity, představil mix starších a novějších kousků. Nejpropracovanějším lookem byl určitě all-black Trackzuit s propracovaným střihem z funkčního materiálu. Všechny modely spojovala jeho láska ke streetwearu a techwearové estetice.

Značka Valery si kromě zkušenosti s první přehlídkou odnesla dost možná i největší dávku pozornosti ze všech prezentujících. Sedmnáctiletý David Nikolov totiž předvedl ucelené looky s prvky upcyklované módy. Se svým teamem vytvořil i skvělý styling a jednotlivé looky vypadaly fakt skvěle nejen samostatně, ale taky jako ”kolekce”.

SIAS PASSÉ je trochu alternativní projekt. Nejde totiž o návrháře, ale secondhandové pickery, kteří dávají nový život starým věcem a dávají si záležet především na stylingu. Touto formou ukazují, že není nutné přešívat a předělávat vyrobené oblečení, ale že je možné z něho vytvořit současný look díky kvalitním stylingu.

Streetwear na českých přehlídkách ještě nenašel své pevné místo, a proto doufejme, že nás čeká zlom v prezentaci současné lokální módy. 

Jak bude pokračovat vývoj Fashion Designer Show Brno a jestli se i do budoucna udrží streetwear jako plnohodnotná součást přehlídka sleduj na Facebooku a Instagramu.