9 desek, které poslouchám během karantény – Dj De

Hudbu poslouchám 99% času stráveného doma a většinou ji poslouchám spíš jako podklad k jiné činnosti – učení, práce, čtení, kreativní tvorba. Moje domácí playlisty se tak výrazně liší od mojí klubové selekce. A protože kvůli karanténě je teď většina z nás (včetně mě) zavřená doma, zbývá nám alespoň o to více času na poslouchání hudby. Co mi doma momentálně hraje z repráků a nemělo by ujít ani tobě?

A$AP Twelvyy – Before Noon

Hned jsem věděl, čím musím začít. A$AP Twelvyy nedávno vydal album ”Before Noon”. Přijde mi, že Twelvyy je pořád jedním z nejvíc underrated členů A$AP Mobu. Jeho tvorba je setkáním kvalitního rapu a ve spojení se současným zvukem. Na konci roku se bude tahle deska prát o album roku – minimálně v mém žebříčku.

WWCD – Griselda

Od klasického rapu nepůjdu daleko, protože on repeat mám i desku WWCD od Griselda Records. Westside Gunn, Conway a Benny v ”živém přenosu” předvádí vzkříšení devadesátkového amerického rapu v současném kabátě. Stand out alba je pro mě track DR BIRDS, díky kterému se dostalo celému labelu pozornosti Virgila Abloha. Stejně tak mě baví City On The Map kde je na featu 50 Cent. Brrrrt – Brrrrrt – Brrrrt – Ah

PARTYNEXTDOOR – PARTYMOBILE

Na nové album od PARTYNEXTDOOR jsme si pár let museli počkat. Mezitím vyšlo jen pár singlů. Člen labelu OVO Sound ale předvedl nádherný comeback. Na albu mu totiž mimo jiné hostuje i Rihanna.

Jay Electronica – A Written Testimony

Okolo jména Jay Electronica se za jeho ”kariéry” stihl vytvořit zajímavý kult. Kromě pár singlů a mixtapu z roku 2007, který vydal ještě na MySpace, je to jeho první album. A proč by ti nemělo ujít? Třeba proto, že na většině tracků má uncredited parts Jay-Z a na albu hostuje mimo jiné Travis Scott nebo Swizz Beats. A taky je to dost pravděpodobně favorite rapper of your favorite rapper.

Taomi – LET

Jestli mě za poslední dobu oslovilo něco nového z CZ/SK scény, tak je to bezpochyby Taomi, konkrétně album LET. Dreamy sound, fresh flow – a vůbec celkově je Taomi hodně fresh! Kromě alba stojí za zmínku i singl Citybaby! kde je na featu můj další slovenský oblíbenec – Marko Damian. Sup!

Young Nudy – Anyways

Mám pár favoritů mezi současnými mumble rappers, mezi nimi je rozhodně i Young Nudy, který si mě před nějakou dobou získal trackem ”One Dolla’. Nevím, jestli za to na albu Anyways může víc jeho flow nebo happy produkce (tentokrát bez Pierra), ale prostě mě to baví!

Chynna – in case i die first

Z názvu alba mě mrazí, když si uvědomím, že jsem Chynnu a tohle skvělé album objevil až po její smrti, ke které prý došlo předávkováním (RIP). Chynna byla úzce spojena s A$AP Mob do kterého ji přivedl samotný Yams. Klidné ”asmr” se na albu střídá s 808 bangerem ”gin”. Rok 2020 si už vzal až příliš mnoho mladých a nadaných lidí. Dear 2020, please stop it.

Yves Tumor – Heaven To A Tortured Mind

Postapokalyptický psychedelic rock – tak bych shrnul sound nejnovějšího alba od Yves Tumor, který je pro mě výborným útěkem od rapu. Na květen měl naplánovaný koncert v Praze, na který jsem se hodně těšil. Momentálně se ale čeká na informace o přesunu termínu. Doufám, že se celá situace brzy uklidní a jeho koncertu se v našich končinách brzy dočkáme.

Čaba Laciga – Brian Hefner

Čaba je moje srdcová záležitost. Ne nadarmo o něm prohlašuju, že je to jeden z mála opravdových umělců v mém okolí. Jeho kritické myšlení, pohled na umění i nadsázka se skvěle odráží na jeho posledním albu Brian Hefner. V jeho režii vyšlo k albu i několik klipů a vizuálů – najdeš je na Text To The Cuture channelu na YouTube.

Dejte mi vědět, která alba vás baví, kolik jste jich znali nebo která jste naopak díky mému výběru objevili – @dewanstorave