5 gramů – #skateboarding


Od doby, kdy jsem jezdil na skejtu už uplynulo pár let. Přesto je moje vazba ke skateboardingu pořád velmi silná. Strávil jsem na dřevěné desce celé dětství a skate culture výrazně formovala můj styl. I proto mám velkou radost ze současného comebacku skateboardové estetiky. 

Dnešní epizoda proto bude patřit skateboardingu, který má svoje místo i v mém IG feedu. Pokud trávíš část týdne ve skateparku a znáš pojmy jako Thrasher, Tony Hawk nebo Nike SB, neměl by ti dnešní výběr uniknout. Pokud ne, dej tomu šanci, možná se po přečtení vrhneš rovnou na výběr svého prvního skate kompletu.

@thrashermag nemusím představovat. Minimálně jako značku s ohnivým logem ho zná snad každý, kdo má ve svém slovníku výrazy jako ”WDYWT, WTB, cash ready”. Nechci dnes odpovídat na otázku, jestli je Thrasher jen pro skaters nebo i pro hypebeasty. Chci jen připomenout, že jde pořád o velmi radikální skate magazín.

@steviewilliams byl jedním z mých nejoblíbenějších charakterů v novějších dílech herní série Tony Hawk. Bylo to pro jeho styl – hip hop music, baggy jeans, oversized tees a graffiti loga DGK. Btw. je to ten člověk, kterého Virgil zásobuje Off-White Dunks a on je za to drtí na skejtu jako o život.

Pro kvalitní skejtový obsah nemusíme chodit moc daleko. Slovenský brand @uknowskateboards posílá do světa skvělá skejtová videa, vyrábí vlastní oblečení za využití lokálních zdrojů a legit check mu dal mimo skejtové scény i Yzomandias nebo NobodyListen.

View this post on Instagram

🌊

A post shared by Uknow Official (@uknowskateboards) on

V ještě lokálnějším měřítku působí 2 české Instagramové účty – @stalinplaza a @janucci_official. Oba účty jsou spojené s legendárními skejtovými spoty. Prohlubují kult obou míst a dokumentují aktuální skateboardingové šílenství z Prahy a Brna.

Co je 5 gramů, jaké jsou moje motivy a co dalšího čekat od této (ne)pravidelné série se dočteš v prvním díle. Pro další inspiraci a komenty mě sleduj na Instagramu a Twitteru.