Jak se bavit v karanténě

Koronavirus už je i v České republice. Lidi vykupují supermarkety, zavřeli všechny hospody, restaurace, kina či bary a ty jsi tak přišel/a o většinu formy zábavy se svými felláky. A jediné místo, kde teď můžeš být, je buď venku, nebo doma. Vzhledem k tomu, že je venku stále docela chladno, musíš většinu času trávit doma. Sepsala jsem ti proto nějaké tipy, co dělat doma, aby ses neunudil/a k smrti. Spoiler alert: Nedám ti tipy na seriály na Netflixu či playlisty na Spotify.

Čti, čti a zase jenom čti

Je mi jasné, že 80 % lidí, teď přestane číst a vrátí se raději k Netflixu. Nicméně kromě toho, že teď je ten nejlepší čas přečíst celou tvoji povinnou maturitní četbu (btw. zde najdeš skoro většinu titulu for free), si můžeš přečíst spoustu zajímavých blogů. Začnu třeba s blogy nejlepších českých sneakers retailerů jako je Queens nebo Footshop. Najdeš tam tolik streetwear knowledge, až se ti z toho zatočí hlava. Další můj tip je na blogy jako jsou tradeshow.cz nebo lab24.cz. Pokud chceš jít dál, sedni k highsnobiety.com a věřím, že minimálně na 3 týdny máš vystaráno. Nosit totiž tenisky a streetwear je cool, ale vědět i story behind is much better.

Tvoř, dokud můžeš

Ať už píšeš texty, rapuješ, tvoříš beaty či kreslíš, děláš grafiku nebo stříháš videa. Není lepší čas než teď sednout a dodělat všechny svoje rozdělané resty. A pokud si teprve začátečník, sedni k Youtube a koukej na různé tutoriály, které tvoji práci můžou posunout zase o level dál. 

PS: Stále sháníme redaktory, sedni teda k počítači, něco hezkého nám sepiš a pošli na redakce@themag.cz a třeba si plácnem. 


Umyj si tenisky & vyžehli si

Ruku na srdce, kolikrát sis chtěl/a vzít svůj oblíbený pár tenisek, ale nechal/a si je v botníku, protože byly hrozně špinavé a tys prostě neměl/a čas je umýt? Tak teď je. Chop se tedy Jason Markka, hadříku a vody a čisti. Queens ti na svém blogu sepsal článek, jak na to. 

A až vydrhneš svoji sbírku, vyžehli si, ať na další párty nejdeš ve zmuchlaném triku. 

Pamatuj, že čistý pár tenisek a vyžehlené věci jsou polovina úspěchu. 


Zajdi si do muzea nebo do divadla

Teď trochu offtopic tip, ale víš o tom, že zde najdeš odkaz na 12 slavných muzeí, které teď umožnily virtuální prohlídky? Úplně skvělý, jak načerpat novou inspiraci nebo se něco nového dozvědět. 

A jak přijdeš z muzea, dej si livestream z divadla. Pražské Studio DVA nebo ostravské divadlo Mír dělají livestreamy svých představení. Další super způsob, jak na něco koukat, a není to Netflix nebo HBO GO. 

Vyrob si roušku

Nevím, jak u tebe, ale na mém Instagramu je teď nejskloňovanější slovo rouška. Tak si jednu vyrob. Na internetu najdeš milion + jeden návod a kreativitě se meze nekladou. Navíc jak už jsme ti jednou napsali, roušky jsou teď trendy. Nechce se ti? Koukni na lokální značku NAUT, která prodává face mask. Rozhodně se ale rouškám nebraň a stay safe.