Co mají společného Superstary a Lousy Auber?

Určitě sis musel/a všimnout, že legendární silueta adidas Superstar letos slaví 50 let od svého prvního releasu v roce 1969. Tato legendární silueta s gumovou špičkou byla nejprve určena na basket a hodně rychle začala konkurovat signifikantnímu modelu Converse All Star. Netrvalo dlouho a Superstary se staly jedničkou na trhu sportovních bot. V osmdesátkách ji proslavili RUN DMC, když je nosili zasádně bez tkaniček a Superstary to vystřelilo minimálně o tři levely výše. Pak přišly devadesátky a Superstary si obuli skejťáci jako Keith Hufnagel nebo Mark Gonzalez a najednou bylo jasné, že tyto tenisky bude obouvat celý svět. Nemůžeš se proto divit, že vyšly v obrovském množství colorways nebo jim bylo věnováno několik významných kolaborací. Chceš si toho zopakovat víc? Koukni tady

Ať už šlo o basketbalový tým, rappery, skejťáky vždycky šlo o tým, crew nebo partu z ulice, která je nosila. Díky tomu se Superstarům dokázalo přesáhnout hranice sportu až do hudby, umění a fashion. A o tom to je. Za tou změnou stál vždy tým a ne jednotlivec. Proto teď vidíš po celé Praze nápisy Change is a team sport nebo unikátní instalace či videomappingy od slovenského fotografa a umělce Lousyho Aubery

Ptáš se, co vedlo adidas k instalacím a videomappingu? Je to jednoduché. Komunikují obyvatelům města, jak důležité je v rámci týmové práce držet za jeden provaz, aby se společnost mohla dále rozvíjet. 

Celý tento projekt odstartovala instalace obrazovek ve Footshopu Na Příkopech s archivními videy s historií adidasu. Ve Vnitroblocku je pro změnu nainstalován speciální neonový rám a na Andělu vzniklo streetartové dílo s hlavní myšlenkou – Change is a team sport.

V Praze se také 28. února na Stalinu objevil unikátní video mapping, vytvořený jako součást celé kampaně. Další části projektu je i autorská instalace LED objektu, kterou najdeš před obchodním Centrem Stromovka a bude tam k vidění až do konce března. Sice je karanténa a ty bys měl/a sedět doma, ale pokud bydlíš na Letné, tak vem dvě roušky a dojdi se pěšky podívat.