5 gramů

Mám za to, že každá doba má své hlavní informační médium. Od novin, přes rádio nebo televizi jsme se dostali až k internetu. Vzhledem k tomu, jakou velikost a dosah má internet oproti všem ostatním médiím, není divu, že se větví na spoustu dalších platforem. Jednou z těch nejvýraznějších je v současnosti Instagram, který poskytuje především zásobu vizuálních informací a každý den mu věnuje pozornost celý svět včetně tebe. 

Těm, kteří sledují @verycoolkids není tajemstvím, že i pro mě je Instagram výrazným zdrojem aktuálních informací a inspirace. Když opomenu algoritmy zobrazování a placený obsah, musím říct, že na Instagramu mě baví fakt, že do velké míry můžeš ovlivnit obsah, který sleduješ. Instagram feed rád nazývám jako můj osobní lifestyle magazín, ve kterém si svým způsobem vybírám to, co budu sledovat a co ne. A protože heslo ”sharing is caring” myslím opravdu vážně, rozhodl jsem se v rámci 5 gramů pravidelně dělit o 5 účtů, které mě na Instagramu baví.

@tom_keelan je jedním z visual artists, kteří zůstávají spíše v zákrytu hvězd, pro které tvoří photo edits. Před objektivem se mu protočil třeba Playboi Carti, 21 Savage nebo Sheck Wes a pod jeho rukama vznikl i cover nového alba TNGHT.

Nestává se často, aby někdo dosahoval vrcholu své kariéry v důchodovém věku. Legenda Newyorského graffiti Futura 2000 ve svých 64 letech dokazuje, že nikdy není pozdě a nedávnými spoluprácemi s Off-White nebo Comme des Garçons ukazuje, že jeho tvorba dokáže být pořád relevantní.

View this post on Instagram

COMME DES GARCONS

A post shared by FUTURADOSMIL (@futuradosmil) on

@gr_uniforma je projekt, který v roce 2018 odstartoval Gosha Rubchinskiy. Takové východní estetice dávám ano a follow.

Archivní oblečení mě baví a mám pocit, že o něm ještě hodně uslyšíme v návaznosti na udržitelnou módu. Osobně ale nejsem odborník na archival pieces, a proto jsem rád za účty jako @archive.vault, které za mě odvedou ”špinavou práci” a zavedou mě správným směrem.

Lucien Clarke z týmu Palace Skateboards umí kromě skvělých flipů taky dobře fotit. Jeho druhý účet @darkclarke87views se z kinofilmového dokumentu přehoupl do značky a mně to vůbec nevadí.