10 nevinných hudebních tipů vol. 2

Čau, tady DJka a hudebnice Karolína aka Nevinnost! Možná jsme se někdy potkali v klubu, nebo někde úplně jinde, každopádně tu pro tebe dneska mám deset hudebních tipů, který jsou fresh jako čerstvě vymačkanej pomerančovej džus.

Za ty čtyři roky, který se DJingu věnuju (nenápadně vsunutej flex), už jsem se poměrně silně žánrově vyhranila a hraju víceméně pořád podobný věci. Nerada bych ale zůstala uvězněná jenom v jedný škatulce, a tak se snažím každej pátek poslouchat nový alba, který mě nějakým způsobem zaujaly, ať už to jsou kytary, pop, rap nebo elektronika.

Tohle je můj top výběr za poslední dobu:

Princess Nokia – Harley Quinn

Who dat, who dat, who dat? That bitch is back! Newyorská gangsta rapperka Princess Nokia dropla v pátek hned dvě nová alba, a vyřešila tak svoje dilema, kterým hudebním směrem se ve svojí tvorbě ubírat. Zatímco první z alb, Everything is Beautiful, je intimnější, holčičí zpovědí, zabalené do r’n’b melodií, Everything Sucks je plné tvrdších a rychlejších tracků a hned úvodní píseň Harley Quinn si přímo říká o moshpit.

Brabiček – Earpods

Tak to vypadá, že Labello přinesl na českou scénu novej rap trend. A nebo ho možná jako první přinesl Brabiček, jehož první track vyšel už v roce 2018 pod MIKE ROFT. Teď nám ale naservíroval rovnou pět nových tracků, který kromě autotune, záměrně dětinských rýmů a loserskýho attitude disponujou i fakt kvalitním a netuctovým beatem. Pokud už znáte Autotune AF nazpaměť i pozpátku, je tenhle Brabiček tou správnou volbou. 

BONES – StateOfEmergency

Zatím nejkonzistnější album amerického emo rappera BONESe a StateOfEmergency je podle mě nejsilnějším trackem z nahrávky. Je to smutný, temný, tvrdý a přesto pomalý a já jsem teď fakt nadšená, co z něj vypadne příště.


Sega Bodega – Salv Goes To Hollywood

Segu Bodegu z londýnského labelu NUXXE sleduju už od roku 2017, kdy zprodukoval banger CC, na kterým můžete slyšet Shygirl. Od tý doby ale Bodega hodně vyspěl a není už jen producent, ale i tvář podivnýho queer popu, ve kterém jsou pořád slyšet známky jeho dřívější tvorby, album Salvador je ale i křehké a emocionální.

100 gecs – ringtone (remix)

Když se na sociálních sítích začaly šířit skladby 100 gecs, většině lidí nebylo jasný, jestli jde o hudební projekt, nebo nějaký povedený meme. Glitche, nesmyslné kompozice, infantilní samply a zároveň poměrně tvrdý basový linky. Já jsem si tuhle podivnost okamžitě zamilovala a celkem pravidelně ji zařazuju do svých setů. Remix ringtone, na kterým můžete slyšet hvězdnej line-up Charli XCX, Kero Kero Bonito a Rico Nasty, je asi nejpřístupnější a nejméně divnou nahrávkou 100 gecs. Chytlavej refrén a feel-good-vibes.


Boys Noize – Girl Crush ft. Rico Nasty

U Rico Nasty ještě zůstaneme a dáme si nejnovější počin německýho producenta Boys Noize, na kterým je Rico na featu. Ultimátní banger.


Boy Sim – Sometimes

Rozhodně se netajím tím, že si ráda poslechnu i pop, a když už, tak ať je co nejdivnější, nejrůžovější a nejsladší. Boy Sim patří do stejný skupiny umělců jako třeba Ayesha Erotica nebo Donatachi a Sometimes momentálně vévodí mýmu holčičímu fňukacímu playlistu.

Turnstile & Mall Grab – Yes I Need My Generator

Mall Graba jste v září mohli konečně slyšet v pražském Roxy a na nahrávce ze 7. ledna se spojil s punkovou kapelou Turnstile a společně vydali EP Share A View, dokonalej soundtrack ke skejtování. Tak snad nám toho Stalina nezavřou!


070 Shake – The Pines

Mladičká zpěvačka 070 Shake má svůj podíl třeba na Ghost Town Kanye Westa, její sólové album Modus Vivendi je ale ještě dál. Najdete na něm soul i latinskoamerické vlivy, hlavní je ale zpěvaččin silný hlas a beaty jako z roku 2040. V komentářích na Youtube někdo napsal, že jsme našli ženskou verzi Travise Scotta a já nemůžu než souhlasit.

Grimes & i_o – Violence

Grimes to dala dohromady s Elonem Muskem a s tím nejspíš vzdala i svoje snahy o avantgardní umění. Nové album Miss Anthropocene tak není ničím víc než generickým electro-dance-popíkem, ale přesto jsem si některý melodie zamilovala. Violence asi do setu nedám, ale zase ji podle mě budu v létě často poslouchat v autě.

Všechny svoje tipy jsem dala do jednoho playlistu na Spotify, takže si je můžete poslechnout všechny najednou. Sledovat ho můžete tady: