Pigalle Paris mají nové hřiště i kolekci s Nike a Converse

Pigalle Paris je jeden z nejunikátnějších konceptů streetwear obchodu na světě. A to především pro to, že škatulku obchodu s basketbalovými teniskami a sportovním oblečením už dávno přerostl. Stéphane Ashpool, zakladatel a ideamaker celé značky, dokázal vytvořit touchpoint nejen pro pařížskou basketbal / snakers / streetwear komunitu, ale projekt s přesahem do celého basketbalového světa. 

Pigalle Paris je v roce 2020 designer brand Stéphana Ashpoola s vlastním obchodem ve stejnojmenné pařížské vykřičené čtvrti, sportovní obchod Pigalle Basketball s inhouse brandem a tou nejvybranější Nike a Air Jordan selekcí, basketbalovým hřištěm přímo naproti, které se stalo jednou z novodobých ikon hlavního města Francie, kam se pro fotku a pro možnost hodit si s míčem na kaše sjíždí fanoušci z celého světa, ale i stejně nadesignovaná hřiště v Pekingu a Mexiko City, kde Stéphane a ILL-STUDIO vytvořili další basketbalová hřiště se signifikantním barevným designem. 

Začátek roku 2020 je pro sedmatřicetiletého majitele Pigalle Paris velmi emočně vypjatý. Po dlouhé nemoci ho totiž navždy opustila jeho matka, Vladana Doushka Langhofer, jejíž odchod oplakávaly i takové persony, jako Shawn Stussy, Skepta, Benji B, nebo Takashi Murakami. 

Kromě toho, s příchodem nové kolekce Pigalle Paris designer brandu, prošlo basketbalové hřiště kompletním redesignem, který mělo na starosti opět již zmiňované grafické studio ILL-STUDIO. Hřiště se přeměnilo do směsice fialové, modré a světle zelené barvy a navazuje tak na design Pigalle hřišť v Číně a v Mexiku. 

Stejný mix barev pak najdete i na teniskách ze spolupráce Pigalle a Converse. Stéphan si pro kolabo s Cons vybral obyčejnou siluetu Converse Chuck 70s, která vychází ve dvou kontrastních colorways. Stejnou barevnou schému pak logicky obsahuje i kolekce Pigalle a Nike, ve které kromě basketbalového míče najdete i trička, kraťasy, nebo sportovní variantu společenského obleku. Celá kolekce Pigalle x Converse a Pigalle x Nike je dostupná od 25. ledna 2020.