Které nové tenisky odhalil Paris Fashion Week?

Pařížský fashion week konající se vždy v lednu a v červnu, je kromě nekonečného množství přehlídek, a s každým dalším dílem nudnějších streetstyle fotek, také místem, kde se odhaluje spousta nových sneakers. Uplynulý díl pravděpodobně nejdůležitější módní události sezóny ukázal hned několik důležitých momentů, které se točily okolo sneakers a které okamžitě zaplavily internet. 

OFF-White x Air Jordan 5 Retro

Úvod Paris Fashion Weeku patřil přehlídce Virgilovy značky OFF-White, v rámci které byly poprvé k vidění nové Air Jordan 5ky. Virgil Abloh se tak po roce vrací k teniskám Jordan, kdy naposledy v kolabu s jeho značkou OFF-White vyšly Air Jordan 1 Retro “UNC”. OFF-White x Air Jordan 5 Retro jsou inspirované starou známou colorway “Metallic” a kromě tradičního “Shoelaces” designu na tkaničkách a brandingu na boku nepřinášejí do hry nic převratného. Ve spojení se značkou OFF-White a s vědomím, že model Air Jordan 5 letos slaví 30 let od uvedení na trh, bude však cena na secondary marketu opět tradičně velmi vysoko. Vycházejí již 15. února 2020. 

Louis Vuitton 408 Trainer

U Virgila Abloha a vlastně trochu i u Air Jordan ještě chvíli zůstaneme, protože v rámci jeho práce na pánské kolekci módního domu Louis Vuitton byly k vidění také nové LV tenisky. Jejich design je inspirovaný siluetami Air Jordan 3 a Air Jordan 4, což je moodboard, ke kterému se Virgil Abloh v rámci Louis Vuitton pravidelně vrací. Don C leakoval bílou colorway s bílými detaily, internetem pak proběhly detailnější fotky ještě tradiční hnědé barevné kombinace. 

OFF-White x Nike Air Force 1

Poslední oficiální moment celé přehlídky Louis Vuitton AW20 patřil tradičně Virgilovi, který před osazenstvo předstoupil v nebesky modré bundě kanadské značky Arc’teryx a na sobě měl “never-seen-before” verzi OFF-White x Nike Air Force 1’s ve stejném barevném provedení. Ta velmi výrazně připomíná loňské OFF-White x Nike Air Force 1 MCA University Blue s tím rozdílem, že midsole je tentokrát úplně černá. Žádné další info k těmto sneakers ovšem od té doby nevyšlo. 

Asics Gel Lyte III x Comme des Garçons SHIRT

Air Jordan 5 nejsou jediné tenisky, které v roce 2020 slaví 30. narozeniny. Jedním z takových modelů jsou také japonské Asics Gel Lyte III. Ty se objevily na catwalku Comme des Garçons SHIRT a vše nasvědčuje tomu, že to bude první oficiální sneaker collab sublabelu SHIRT po více než šesti letech, kdy měla značka spolupráci s Vans. Kromě bláznivé maskáčové colorway zatím nevíme nic jiného, než že bude tento release spojený s oslavami výročí siluety Asics Gel Lyte III v letošním roce. 

Nike x Sacai

Nike a japonská značka Sacai v roce 2019 úspěšně představili hybridní model tenisek Nike LDWaffle a co se týče všech mediálních výstupů, pouze OFF-White x Nike kolabo mělo větší dosah, než spolupráce, jejíž druhé pokračování bylo představeno na Paris Fashion Weeku. Designéři Sacai opět vytvořili hybridní siluetu, která je mixem tenisek Nike Vapor a Nike Pegasus. Pracovní název je zatím Vaporawaffle a vzhledem k tomu, že bude japonské Tokyo dějištěm nejbližších Letních olympijských her, dá se očekávat, že bude chtít sportovní gigant Nike releasovat tuto kolaboraci právě na přelomu července a srpna 2020. 

Memorable mentions. Nevěnovali jsme se zde všem novým sneakers uplynulého Paris Fashion Weeku a tak bych rád ještě zmínil: Casablanca x New Balance 327, Asics x GMBH, Rhude x Vans, Alyx x Nike Air Force 1 High, K-Swiss x Lil Jupiter CR-Terrati a Craig Green x adidas.